MBK AŠK Slávia Trnava – MBK Rieker Com Therm Komárno „B“ 83 : 60 ( 25:10, 45:20, 60:41 )

Body za Sláviu : Renert 22, Hanusek 13, Ilavský 11, Novomestský 5, Predný 2 (Mlynek 13, Hirner 9, Mečiar 4, Rantuch 3, Labuda 1, Horňák)

Tréner Suchoň:

Do dnešného zápasu sme vstúpili proti jednému zo slabších a hlavne mladších družstiev ligy. Som rád, že chalani najmä v úvode pristúpili k zápasu zodpovedne a zápas rozhodli už v prvom polčase. Súper aj napriek tomu, že má ešte málo skúsenosti, podal bojovný výkon, keď nám najmä po zmene strán robil svojím pohybom značné problémy. Osobne si myslím, že zápas nemal vysokú kvalitu a aj dnes nám robila problém koncentrácia počas celého zápasu. Dúfam, že proti kvalitnejším súperom nás takéto úseky obídu, lebo v opačnom prípade nemáme šancu na úspech. Za dnešný výkon by som chcel pochváliť Riša Renerta, ktorý bol najlepším hráčom na ihrisku. Družstvu stále chýba Urland a kvôli zraneniu do hry nemohol počas víkendu nastúpiť ani Michalík. Teraz máme dva týždne, aby sme sa dobre pripravili na Petržalku, ktorú privítame na domácej palubovke.

MBK AŠK Slávia Trnava – BK Lokomotíva Sereď 96 : 74 ( 32:19, 51:41, 76:57 )

Body za Sláviu : Mlynek 24, Ilavský 19, Hanusek 18, Renert 16, Hirner 2 (Novomestský 9, Horňák 3, Predný 3, Kadúch 2, Labuda, Rantuch)

Do zápasu, ktorý mal nádych derby, sme vstúpili tak ako sme si predstavovali, keď sme hneď od úvodných minút ukázali súperovi zo Serede, že iný výsledok ako jednoznačné víťazstvo nepripustíme. V úvodnej časti hry sa nám darilo hlavne v útočnej fáze, keď za prvú štvrtinu sme súperove konto zaťažili 32 bodmi. Škoda len, že sme nedokázali vydržať v tomto nasadení a koncentrácií po väčšiu časť zápasu, lebo konečný výsledok mohol byť oveľa vyšší. Z hráčov hostí nám najväčšie problémy robili najmä naši bývalí hráči Petráš a Sečeň, na čo som chalanov pred zápasom upozorňoval. Myslím, že s určitými fázami hry môžeme byť spokojní, ale budeme musieť výraznejšie zapracovať na obranom a útočnom doskakovaní a taktiež musíme obmedziť straty lôpt. Z chalanov by som chcel vydvihnúť za predvedený výkon Mlyneka a Ilavského. Taktiež Novomeský podal v zápase zatiaľ svoj najlepší výkon tejto sezóny.