MBK Slávia Trnava – BK Pezinok    75 : 76   ( 24 : 17, 41 : 40. 55 : 60 )

Strelci Slávia Trnava: Hirner 24 b, Mečiar 18 b, Švenk 11 b, Kadúch 8 b, Knapík 6 b, Pozdech 4 b, Pecník a Lelkeš po 2 b, Koroš a Šuran 0 b

V poslednom ligovom zápase tohto roku sa hralo v Trnave tradičné derby medzi domácimi kadetmi Slávie a kadetmi z Pezinka a ten kto prišiel určite neľutoval, lebo tento zápas bol plný dramatických momentov a zvratov. Do stretnutia lepšie vstúpili domáci, keď si vďaka rýchlej hre vytvorili v priebehu prvej štvrtiny až 10-bodový náskok. Pezinčania však nepricestovali do Trnavy prehrať a v druhej štvrtine dokázali hlavne vďaka zónovej obrane zmazať náskok domácich na 1 bod. Po zmene strán pokračovali Pezinčania v zónovej obrane a domáce družstvo nevedelo nájsť účinný recept na súperovú obranu. Hostia sa dostali do vedenia a na začiatku poslednej štvrtiny vyhrávali 60 : 55. Až v úvode poslednej desaťminútovky sa domáci chytili v obrane z čoho následovali rýchle brejky a domáci otočili vývoj zápasu vo svoj prospech a keď 3. minúty pred koncom premenil Kadúch 3-ku a upravil skóre na 74 : 68 zdalo sa byť rozhodnuté. Pezinčania však našli v sebe ešte dostatok psychických síl a 8 sekúnd pred koncom otočili zápas vo svoj prospech. Domácim hráčom tentoraz za ich bojovnosť patrí pochvala, škoda len, že takticky nezvládli záver stretnutia, kde sa dopustili viacerých chýb. Treba však povedať, že najslabším článkom stretnutia boli v tomto stretnutí rozhodcovia, ktorí sa dopustili niekoľkých chýb, ktoré výrazne ovplyvnili toto dramatické stretnutie.

Rozohrávač Slávie Trnava – Krištof Švenk: V poslednom zápase roku sme sa stretli s naším tradičným súperom z Pezinka, s ktorým sme chceli zakončiť rok 2013 výhrou. Naším najväčším problémom bola hra do zónovej obrany, do ktorej sme sa trápili tažkými strelami, ktoré nám však nepadli. Našou chybou bolo, že sme zápas nezvládli po psychyckej stránke.