Slávia Trnava – Esprit Košice   67:102

štvrtiny: 8:26, 29:30, 11:24, 19:22

Body za MBK : Urland 21,  Mlynek 13, Michálik 7, Renert 7, Predný 2 (Hanusek 13, Rantuch 2, Horňák 1, Mečiar 1, Labuda, Treflík)

V sobotu sa v mestskej športovej hale predstavilo vedúce družstvo I. ligy a vážny kandidát na postup do extraligy BK Slávia TU Košice. Mužský basketbal má v Košiciach dlhú tradíciu a jeho zástupcovia boli neodmysliteľnou súčasťou najvyšších federálnych a slovenských súťaží a naposledy v hracom období 2006/ 2007 získali titul majstra SR. Nasledovalo obdobie stagnácie, až teraz sa rozhodli urobiť rázny krok. Tréner Alexander Czakó sa vyjadril, že tím má atribúty extraligového celku, hráči sú profesionáli a zápasy budú hrať v Infinity aréne, kde už na zápase so Žilinou ich prišlo povzbudiť 1 400 divákov. Mužstvo posilnili o dvoch Američanov Curtisa Allena (ten už hral aj vo Svite a v Interi), DeShawn Curtisa a dvoch Chorvátov Krasimira Mustapića a Tomislava Radoša a naviac do pozície konzultanta získali známeho trénera dr. Františka Róna, ktorý v minulosti viedol reprezentácie ČSFR, ČR a SR a s oddielovými družstvami získal 2 tituly majstra ČSFR, dva majstra ČR a štyri majstra SR. Otázka znela – ako dopadne meranie síl profesionálneho a amatérskeho klubu. Košičania neponechali nič na náhodu, využili tradične slabší začiatok domácich a v 3. minúte viedli 11:0. Lepšie doskakovali pod oboma košmi, nepúšťali Slávistov pod svoj kôš a keď sa týmto nedarila ani streľba z poľa ( 1/ 8 ),  po prvých desiatich minútach vyhrávali 26:8. Druhá štvrtina priniesla najlepší basketbal a padlo v nej najviac bodov. Domáci začali podstatne lepšie zakončovať  svoje útoky a zrazu bola hra vyrovnaná, len škoda, že nedokázali účinnejšie eliminovať streľbu hostí, ktorí na polčasovú prestávku odchádzali s devätnásťbodovým náskokom za stavu 56:37. V tretej časti hry sa už strelecky domácim tak nedarilo, naviac stratili až osem lôpt a tak náskok Košíc sa znížiť nepodarilo. V poslednej desaťminútovke už v prvej minúte musel po druhej technickej chybe za nešportové správanie odísť z ihriska Urland a diváci mohli byť zvedaví, či hostia dosiahnu populárnu – nepopulárnu stovku. Podarilo sa im to v samom závere, keď Lechman premenil dva trestné hody. V tejto fáze zápasu dostali príležitosť aj hráči z lavičky a po záverečnom signále časomiery bol na ukazovateli skóre stav 67:102. Zápas rozhodlo lepšie doskakovanie, presnejšia streľba a agresívnejšia obrana Košičanov. O sile ich zahraničných posíl svedčí fakt, že zo 102 bodov zaznamenali  65 …

MBK AŠK Slávia Trnava – MBK Lučenec  85 : 69 ( 22:10, 44:25, 69:49 )

štvrtiny : 22:10, 22:15, 25:24, 16:20 )

Body za MBK : Michálik 24, Hanusek 19, Mlynek 17, Renert 12, Labuda 7 ( Predný 4, Mečiar 2, Treflík 0)

Aj nedeľňajší súper z Lučenca sa usiluje nadviazať na tradíciu celku ESO Lučenec z federálnych čias, ktoré v sezónach 2003/ 2004 a 2005/ 2006 získalo titul majstra ČSFR. Po chudobnejších časoch sa začalo prehrýzať z II. ligy do I. a v súčasnosti sa v kuloároch šírili reči o tom, že v prípade rozšírenia extraligy majú záujem štartovať v nej. Hrajúci tréner Michal Tarabus sa pre basket.sk vyjadril, že pre toto hracie obdobie majú za cieľ umiestniť sa do 3. miesta a do extraligy ešte nechcú postúpiť. Napriek tomu za MBK Lučenec hrá Američan Ray Anthony Jones a Chorvát Petar Živkovič zo Slavonského Brodu. Hostia prišli do Trnavy povzbudení víťazstvom v Považskej Bystrici, ale bez JONESA jr., ktorý sa v tomto zápase zranil. Ani Slávisti neboli v kompletnom zložení, popri Novomestskom a Hirnerovi chýbal aj Urland. Trnavčania začali zápas dobre, ujali sa vedenia 8:3 a neskôr 18:7, na čom malo najväčšiu zásluhu dobré doskakovanie a úspešná streľba spod koša – z deviatich pokusov premenili sedem, v obrane doskočili 9 a v útoku 5 lôpt. Po prvej štvrtine viedli 22:10. Očakávaný nápor hostí v druhej desaťminútovke sa nedostavil, domáci ho eliminovali zlepšenou streľbou z poľa – 7/ 17 a nepoľavili ani v doskakovaní, čo im prinieslo po prvom polčase vedenie 44:25. Druhý polčas sa už niesol v znamení vyrovnanejšej hry, zónová obrana hostí síce nebola pohyblivá a tým pádom ani účinná, ale tretie dejstvo vyhrali domáci iba o bod a poslednú štvrtinu pre zmenu hostia o štyri body. Po poslednom hvizde rozhodcov sa ukazovateľ skóre potvrdil víťazstvo domácich 85:69. Na tomto cennom víťazstve mala svoj podiel zlepšená hra Hanuseka a Michálika, svoj vysoký štandard odviedol aj Mlynek, nesklamal Renert, ale nesklamali ani ostatní hráči, ktorí sa vystriedali na ihrisku – Labuda, Predný, Mečiar a Treflík. Po prvý raz v tejto sezóne Trnavčania získali viacej lôpt ( 14 ), ako stratili ( 9 ) a nedovolili súperovi, aby ich preskákal pod oboma košmi – v obrane doskočili 29 a v útoku 15 lôpt. Po úspešnom zakončení prvej polovice nadstavbovej súťaže v skupine o 1. – 8. miesto sa treba zmobilizovať a pripraviť na úvodný zápas odvetnej časti v Považskej Bystrici.