MBK AŠK Slávia Trnava – BK Inter Bratislava 18:84 (11:49)
Body Slávia – Solomon Iwerebor 7, Filip Pavlech 5, Lukáš Morvay 3, Martin Masaryk 2, Matúš Kotleba 1
MBK AŠK Slávia Trnava – BK Inter Bratislava 4:84 (2:45)
Body Slávia – Solomon Iwerebor 4
Tréner Suchoň: V sobotu doobeda nastúpilo naše družstvo U14 na zápas proti najsilnejšiemu súperovi Interu Bratislava, ktorý dosahuje výborné výsledky aj v konfrontácii so stredoeurópskymi družstvami. Aj napriek tomu nastúpili do zápasu mladí Trnavčania s veľkým odhodlaním a bojovnosťou, ale bohužiaľ kvalita na strane súpera sa s pribúdajúcim časom ukázala. Hráči Interu robili Slávistom problém pressingom po celom ihrisku a menej technický domáci často pod tlakom strácali lopty. Tieto chyby hráči Interu trestali a náskok sa postupne zvyšoval. Z domácich sa najviac svojím výkonom dokázal hráčom Interu vyrovnať Filip Pavlech a aj Lúkáš Morvay mal viacero dobrých úsekov hry. Bodovo sa ale najviac presadil Solomon Iwerebor, ktorému ale chýbala s atletickým súperom rýchlosť.
Dobrou správou je najmä zlepšenie oproti minulému dvojzápasu s bratislavským Interom a dúfame, že to bude impulzom pre naších hráčov ešte viac tvrdo pracovať v tréningoch.

Naše zápasy s majstrovským Interom majú zatiaľ rovnaký priebeh – súper svojim pressing-om zabráni v našej rozohrávke a ľahkým spôsobom dosahuje koše. Náznaky zlepšenia v prvom zápase však viditeľné boli. Strelili sme súperovi 2x viac bodov a neprehrali sme takým rozdielom ako na jeseň (pripomínam výsledok 154:12). Bohužiaľ po Filipovom P. odchode sme druhý zápas už vopred vzdali, odovzdaný výkon a množstvo individuálnych chýb zobrazuje aj výsledok. Za zmienku stojí prvá Solomonova 3-ka, bojovný výkon Alexa v oboch zápasoch a trénerská premiéra Doda Suchoňa na lavičke U14. Vzhľadom na chrípkové obdobie sme mali oklieštený káder a je veľká škoda že chlapci vynechali zápasy, ktorých máme v sezóne žalostne málo.
Martin Bachorík (vedúci družstva).
Najbližší zápas odohráme 11.3.2018 v Leviciach.
SLÁVIA DO TOHO!
IMG_6131