MBK AŠK Slávia Trnava – BK Klokani Komárno 68 : 63 (19 : 16, 47 : 33, 57 : 47)
Strelci Slávie Trnava: Hirner 21 b, Švenk 21 b, Skubeň 7 b, Martinek 7 b, Mečiar 6 b, Beluský 4 b, Šuran 2 b, Pozdech, Knapík a Koroš 0 b
V stredajšej predohrávke nastúpil domáci tím na svoj prvý domáci zápas sezóny proti družstvu Komárna a chcel nadviazať na dobré výkony zo zápasov v Bratislave. K družstvu sa už pripojil aj uzdravený Švenk. Hneď v úvode zápasu zaskočili domáci súpera agresívnou obranou a hlavne zásluhou prienikovej hry si vybudovali 9-bodový náskok, keď v 6. minúte vyhrávali 14 : 5. Následné poľavenie v koncentrácii a zlá streľba z väčších vzdialeností, ale dovolili hosťom v 14. minúte vyrovanať na 30 : 30 a išlo sa odznova. Vzápätí sa, ale domáci vrátili k vysunutej obrane a hlavne zásluhou v tých chvíľach výborne hrajúceho Švenka ( 15 bodov v 2. štvrtine) utiekli Komárnu na polčasový dvojciferný rozdiel. V druhom polčase sa hra vyrovnala a súper sa pomaly začal doťahovať na domácich. Mladým Trnavčanom druhý polčas vôbec nevyšiel, ale v dramatickej koncovke sa im nakoniec podarilo ustrážiť prvé domáce víťazstvo.
Tréner Slávie Trnava Jozef Suchoň: V prvom rade som rád, že sa nám už konečne podarilo zdolať družstvo Komárna, ktorého hra nášmu tímu vôbec nevyhovuje. Žiaľ musím povedať, že spokojný môžem byť len s krátkymi úsekmi hry, v ktorých sme dokázali dostať súpera pod tlak a odskočiť mu na dvojciferný rozdiel. Pozitívne bolo aj to, že do zápasu som mohol zapojiť ďalších dvoch hráčov, ktorí nám chýbali v prvých dvoch kolách, i keď na oboch je ešte vidieť herný výpadok. Naše družstvo sa stále ešte len zohráva a dúfam, že v ďalších zápasoch bude náš herný prejav výrazne lepší. Aj napriek tomu chcem chlapcom zablahoželať k výsledku. Teraz máme konečne čas sa dať zdravotne dokopy a poriadne sa pripraviť na najbližší zápas v Nitre, ktorý môže byť z nášho pohľadu kľúčový pre túto sezónu.