Družstvo U14 doplnené o hráčov U15 včera odohralo 3 zápasy v rámci turnaja v Dolnom Kubíne. Napriek 3 prehrám sme predviedli v každom zápase rozdielne výkony:
– 1. zápas proti domácim DK sme boli ustráchaní a súper bol bojovnejší a rychlejší, dominoval jednoduchou a priamočiarou hrou,
– v 2. zápase nás porazil basketbalovo aj fyzicky lepší Pelhřimov,
– posledný zápas sme bojovali a hrali náš najlepší basket, avšak s juniormi z Trenčína (ročníky 2000+!!!) sme nemohli hrať vyrovnanú partiu ani s posilami z U15.

Náš výkon sa postupne zlepšoval, hlavne hráči ktorým zatiaľ chýba zápasová prax mohli vidieť v čom zaostávame a zároveň pocítiť moderný mládežnícky basket na vlastnej koži. Škoda len že z kádra U14 sa turnaja zúčastnilo len 11 hráčov.

Sme radi za každý prípravný zápas, nakoľko tých súťažných sme odohrali veľmi málo, avšak organizátor turnaja nás mal vopred upozorniť na vekové rozdiely medzi pozvanými družstvami. Naši tréneri preto vhodne menili zostavu aj podľa toho, kto proti nám nastúpil. Aj pri všetkej opatrnosti sme sa nevyhli zraneniam a len dúfam že maródi budú skoro fit.

Výsledky zápasov a strelci nášho družstva:

1. Dolný Kubín – Slávia Trnava 63:30 (42:14)
strelci TT: Chmelan a Kuchárek po 8, Slezák 4, Veselský J. a P. po 3 body, Morvay a Bejda po 2 body

2. Pelhřimov – Slávia Trnava 48:16 (34:5)
strelci TT: Omasta 6, Kuchárek 4, Bachorík a Slezák po 2, Masaryk J. a Bejda po 1 bode

3. Trenčín – Slávia Trnava 64:32 (33:16)
strelci TT: Bejda 10, Chmelan 6, Slezák, Masaryk J., Novák a Kuchárek všetci po 4 body

Chcel by som extra poďakovať Hegimu za otcovskú opateru našich ratolestí, mať takých 15 na krku vyžaduje niekedy až policajný prístup 😉.

Martin Bachorík (vedäci družstva U14)
SLÁVIA DO TOHO!
_DSC0228