BK Inter Bratislava – MBK AŠK Slávia Trnava 94 : 63 ( 21 : 15, 46 : 31, 72 : 46)

Strelci MBK Slávia Trnava: Mečiar 22 b, Hirner 19 b, Koroš 10 b, Beluský 5 b, Šuran 3 b, Skubeň a Pozdech po 2 b, Martinek 0 b

Hostia pricestovali na úvodný zápas sezóny značne oslabení, keď im pre zranenia vypadla až trojica rozohrávačov (Švenk, Supuka, Lelkeš) a okrem nich neboli z rôznych príčin na zápas k dispozícii ani Pecník, Branderský, Pekarík a Knapík. Aj napriek tomuto početnému oslabeniu vstúpili mladí Trnavčania do zápasu s veľkým odhodlaním pobiť sa o čo najlepší výsledok a predviesť čo najlepší výkon. Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácemu tímu, ktorý sa svojou dobrou obranou a prevahou pod košom ujal vedenia 13 : 6. Trnavčania aj vďaka ťažkým prípravným zápasom nepodlahli tlaku domácim a dokázali počas celého prvého polčasu držať s domácimi krok. Druhý polčas naštartovali lepšie hostia a zvýšeným tlakom a rýchlym prechodom do útoku sa dokázali v 34. minúte dotiahnuť na rozdiel 8 bodov ( 48 : 40 ). Následne prišiel v zápase zlomový okamih, keď hráči Interu zónovým pressingom prinútili najmä menej skúsených hráčov hostí k ľahkým chybám a šnúrou 21 : 2 rozhodli o víťazstve. Za hostí sa presadili najmä Mečiar a Hirner (spolu 41 bodov), ale pochvalu za výkon si zaslúžia aj ostatní hráči.
Už v nedeľu nastúpia mladí Slávisti na pôde bratislavského B.S.C, kde sa budú snažiť o prvé víťazstvo v sezóne.

Tréner Slávie Trnava Jozef Suchoň:
Do zápasu sme nevstupovali ako favorit stretnutia a naším cieľom, aj popri početnej maródke v tíme, bolo čo najviac potrápiť domáci tím čo sa nám až do 34. minúty darilo. Smolný moment pre nás nastal už počas rozcvičky, kde nepozornosťou si privodil zranenie Martin Knapík. Bol som si vedomý toho, že Inter má skúsenejší káder a bude mať pod košom výškovú prevahu. Aj preto sme sa snažili hrať čo najviac rýchlo, a to sa nám počas zápasu aj darilo. Škoda množstva nepremenených šancí v prevahových situáciách, ktoré sme zakončovali nedôrazne. Taktiež nám zápas ukázal, že musíme ešte popracovať na prechode cez zónový pressing, kde hlavne menej skúsený hráči mali veľké problémy. Aj napriek prehre musím pochváliť všetkých chlapcov. Verím, že pokiaľ zopakujeme výkon z dnešného dňa, tak zajtra na B.S.C. Bratislava uspejeme.

BSC Bratislava – MBK AŠK Slávia Trnava 51 : 95 ( 12 : 25, 20 : 51, 36 : 76)

Strelci Slávie Trnava: Mečiar 23 b, Beluský 17 b, Hirner 12 b, Skubeň 10 b, Knapík 8 b, Pozdech a Pecník po 6 b, Martinek 5 b, Koroš a Šuran po 4b, Lelkeš 0 b

V druhom kole kadetskej ligy cestovali Trnavčania za svojím súperom znova do Bratislavy, kde ich privítal na svojej palubovke domáci B.S.C. Bratislava koučovaný trénerom mužov Trnavy p. Orglerom. Do tohto duelu vstupovali Trnavčania ako favoriti a ich úlohou bolo pripísať si prvé víťazstvo v novej sezóne a potvrdiť väčšie skúsenosti aj na palubovke. Už od začiatku zápasu hostia agresívnou obranou nútili domácich k chybám v rozohrávke a rýchlym prechodom si vytvorili v úvodnej štvrtine 13 bodový náskok. Taktiež v druhej štvrtine po prestriedaní a zmenou obrany na celoplošnú obranu Trnavčania pohodlne zvyšovali svoj náskok a polčas vyhrali rozdielom 31 bodov. Poľavenie v koncentrácii prišlo v druhom polčase, kde sa hra vyrovnala a domáci tím už nedovolil dramaticky zvyšovať náskok hostí. Tí nakoniec vyhrali zápas 95 : 51 a dostatok priestoru dostali všetci hráči. Dobrý výkon zo soboty potvrdil Mečiar, ku ktorému sa pridal aj Beluský.

Teší ma, že do zápasu sme vstúpili koncentrovane a nedovolili sme súperovi držať s nami kontakt. S predvedenou hrou v prvom polčase som spokojný, ale mrzí ma výkon družstva z druhého polčasu. Do zápasu som mohol zapojiť všetkých 11 hráčov, ktorí si stále budujú svoje miesto v tíme a zbierajú cenné skúsenosti. V zápase sa nám darilo aj strelecky, kde sme dokázali dať 95 bodov a trafiť 5 z 11 trojkových pokusov. Dúfam, že víťazstvo v dnešnom zápase nás povzbudí do dôležitého predohrávaného zápasu s Komárnom, na ktorých všetkých srdečne pozývam.