1. Po 6 ročnej pauze si sa opäť vrátil do Trnavy, aké sú pocity?

Moje pocity sú príjemné, vrátil som sa do prostredia, ktoré veľmi dobre poznám, veď s Dušanom Majerským – manažerom MBK Trnava a mojou osobou sa spájajú začiatky účinkovania družstva mužov v 1.basketbalovej lige.

2. Mohol by si porovnať káder, ktorý si trénoval pred Tvojim odchodom spred tých 6 rokov?

Keď som prišiel do Trnavy boli tam hlavne domáci hráči, ktorí dovtedy nemali basketbalové skúsenosti, lebo hrávali len nižšie súťaže, ale ich nadšený prístup k tréningom a zápasom to vykompenzoval a hrali sme bojovný basketbal so srdcom a postupne po doplnení družstva hráčmi z Pezinka, sme si získali rešpekt medzi družstvami 1.ligy. Súčasný káder je zostavený z hráčov, ktorí čo -to už preskákali v basketbale, máme v kádri bývalých aj súčasných mládežníckych reprezentantov, hráčov aj s extraligovými  skúsenosťami, takže kvalitatívne je súčasné družstvo  na oveľa vyšej úrovni.

3. Aké hodnotenie dávaš mužstvu po základnej časti? Čo je dobré, a čo treba zmeniť?

My sme splnili svoj cieľ postupom do finálovej osmičky a nebyť absencie niektorých hráčov v jednotlivých zápasoch, mohli byť naše ambície naplnené skôr, myslím hlavne na domáce prehry s BSC Bratislava a MBK Petržalka. Vždy je čo zlepšovať, zlepšila sa tréningová dochádzka a tým že káder je vyrovnaný, zlepšil sa samozrejme aj tréningový proces, ktorý vyústil do kvalitného herného prejavu a aj výsledkov. Určite treba ešte zrýchliť hru a popracovať aj na obrane, ktorá sa síce od začiatku súťaže zlepšila, ale stále v nej máme medzery, zlepšiť úspešnosť trojkovej streľby a hlavne ustáliť  koncentráciu na hru počas celého zápasu. Ale už úsmevne – ďalej nebudem o našich nedostatkoch hovoriť, možno aj súperi budú čítať tento článok a dobre sa na nás pripravia a nechcem im to až tak uľahčiť.

4. Do kádra prišli posily ako Hanusek, Melotík, Predný či Renert. Spokojnosť?

Tomáš Predný je mladý hráč, má zodpovedný prístup na tréningoch, ale zatiaľ neukázal v samotnej hre čo v ňom naozaj je, a ja verím, že sa už adaptoval v novom štúdijno-športovom  prostredí a jeho výkonnosť bude len gradovať a spolu s ďaľším našim nádejným pivotom Milanom Vagom vytvoria nielen teraz, ale aj v budúcnosti silnú dvojicu pod košom. Marek Hanusek, Lukáš Melotík aj Rišo Renert výborne zapadli do kolektívu nielen basketbalovo ale aj charakterovo, takže zatiaľ spokojnosť.

5. Poďme k nadstavbe. Ako vidíš naše šance v lepšej časti ligy?

Ako som už povedal, keď bude družstvo kompletné v jednotlivých zápasoch, hráči nebudú mať pracovné, štúdijné a osobné povinnosti, myslím si, že by sme mohli skončiť v strede tabuľky.

6. Tvoj favorit na prvenstvo?

MBK Karlovka Bratislava