Daniel Horváth a Zoran Radovanovic, tréneri U17 a ich ciele do sezóny 2020/2021 v prvej kadetskej lige…

Predpokladám, že nová skúsenosť čo sa týka kadetskej chlapčenskej súťaže, ako to vnímaš?

Mal som možnosť v minulosti byť tréner aj kadetov, no bol to krátky čas pre koniec sezóny. Čo sa týka Trnavy, som bol milo prekvapený, ako ma hráči prijali. Pre mňa ako trénera je to dôležitý signál. Rýchlo som vycítil, že chalani chcú hrať a pracovať na sebe. Je to úžasný pocit, keď sa spojí motivácia, odhodlanosť robiť to pre basketbal a pre radosť. To si asi praje každý tréner. V dnešnej dobe to bohužiaľ nie je také ľahké pri mládeži. Ale aj klub Slávia Trnava – vedenie, robia všetko preto, aby sme mali dobré podmienky pre trénovanie, z čoho neskôr pramení dobrý štart do sezóny, takže moje vnímanie na tie prvé mesiace sú veľmi dobré.

Čo očakávaš nastavajúcej sezóny?

Zahájili sme prípravu už začiatkom júla. Podľa toho ako chalanov poznám, je to ideálny čas potrebný pre tento team na prípravu, koncentráciu do novej sezóny. Podarilo sa mi vyskladať družstvo v tej podobe, v akej chcem počas sezóny hrať a opierať sa o veci, ktoré pripravujeme spolu s asistentom. Musí existovať súhra a komunikácia medzi trénermi a hráčmi, mať vzájomný rešpekt, ale hlavne nás musí spájať spoločný cieľ. Ten bol u mňa jednoznačný keď som dostal ponuku byť trénerom kadetov, a to postúpiť do nadstavbovej časti. Preto som sa rozhodol využiť celé leto, lebo práce je fakt veľa.

Kde by si chcel vidieť družstvo kadetov po skončení sezóny?

Nechcem mať veľké vyhlásenia… No ak dokážeme hrať celú sezónu v tempe, koncentrovane ale hlavne tímovo a takticky, môžeme aj milo prekvapiť.

Chlapcom chýba zápasová prax, plánujete nejaké turnaje, prípravné zápasy?

Pre mňa ako trénera je dôležité samozrejme odskúšať, ako sme pripravení. Kondičná príprava, herná a taktická musia byť v totálnej rovnováhe, inak sme bez šance. Je pravda, že chalani veľa nehrali aj pre Covid, a práve preto ideme koncom augusta rozbiehať prípravné zápasy, v septembri cestujeme na turnaj do ČR, možno aj viac turnajov, bude záležať kedy sa začne sezóna, aby sme po prípravných zápasoch ešte doladili to, čo sa nám bude zdať, že nie je ideálne alebo stopercentné.

Každopádne netradičná trénerská dvojica, ako vnímaš spoluprácu so Zoranom?

Zorana som spoznal pre mňa šťastnou náhodou a som rád, že sa rozhodol mi pomôcť ako asistent. Nebál som sa ho osloviť s touto ponukou, je to férový chlap. Na druhej strane sa pýtam a prečo nie? Konečne aj v mládežníckej kategórii môže cudzinec pomôcť so skúsenosťami zo svojej domácej ligy. Sme si dosť podobní v ponímaní hry, máme jasno ako hrať, prečo to tak hrať, snažíme sa posunúť basketbal do roviny, ktorá už dlhšie funguje v Európe.

Ja som presvedčený že spolu pripravíme kadetov do sezóny tak, aby aj chlapci sa tešili z hry a z dobrých výsledkov, a nielen oni, ale aj klub Slávia Trnava, fanúšikovia, jednoducho všetci ktorí sledujú basketbal a žijú preň.

Ďakujeme za rozhovor. SLÁVIA DO TOHO!