MUŽI
MBK AŠK Slávia TRNAVA – VŠEMvs Karlovka BRATISLAVA „B“ 75 : 76 (24:26, 46:39, 63:61)
Body za Trnavu: Hanusek 31, Hirner a Stanček po 16, Rantuch 7, Pinček 3 (Trepáč 2, Masaryk 0, Vencelík 0)
Tréner Suchoň: Sobotňajší zápas Trnavy s Karlovkou B poznačila autonehoda domácich hráčov Vencelíka a Trepáča kvôli ktorej domáci nastupovali na zápas len so šiestimi hráčmi a hrozilo, že Karlovka si bez menších problémov poradí s domácim družstvom. Hneď na úvod vybehli hráči hosťujúceho družstva na domácich agresívnou obranou, taktiež to podporili aj dobrou úspešnosťou streľby z diaľky a poľahky sa dostali do vedenia 15:6. Vtedy si tréner domácich vzal oddychový čas, čo viedlo k zmene štýlu hry. Domáci prešli na osobnú obranu a začali dominovať pod košom. Ešte do konca prvej štvrtiny sa dotiahli na rozdiel dvoch bodov. V druhej štvrtine pokračovali vo výbornom výkone a začali na ihrisku dominovať. Do prestávky si vybudovali zaslúžený sedembodový náskok a to ešte dostali 3 bodový kôš v poslednej sekunde polčasu. Do druhého polčasu sa k domácim pridali aj Vencelík s Trepáčom, ktorý aj napriek spomínaným udalostiam dokázali na zápas nastúpiť a pomôcť družstvu. Bohužiaľ úvod tretej štvrtiny domácim nevyšiel a hostia sa rýchlo dostali na vyrovnaný stav. Až do konca stretnutia sa družstva ťahali bod po bode a rozhodovalo sa až v samotnom závere. Tam urobili hráči Slávie o nejaké chyby navyše a súper 12 sekúnd pred koncom odskočil po trestných hodoch na 75:76. V posledných sekundách ešte Masaryk nepremenil dva trojkové pokusy a aj preto boli na konci šťastnejší hráči Karlovky.
Domácim hráčom aj tak patrí veľký obdiv ako zvládli náročnú situáciu a treba povedať že to bol ich najlepší výkon za posledné obdobie. Tradične výborný výkon podal Hanúsek, ktorý nastrielal 31 bodov a pridal 16 doskokov. Hanúsekovi sekundovali výborne aj Stanček (16 bodov) s Hirnerom (16 bodov, 10 získaných faulov).
U14
SBK Junior Levice – MBK Slávia Trnava 80:23 (18:3, 37:11, 60:19)
Body Trnava: Solomon Iwerebor 9, Martin Masaryk, Jakub Nemček a Palo Veselský po 4, Jakub Masaryk 2
SBK Junior Levice – MBK Slávia Trnava 74:11 (16:3, 32:8, 59:11)
Body Trnava: Solomon Iwerebor 3, Peter Bachorík, Adam Krajčovič, Jakub Nemček a Palo Veselský všetci po 2
Netradične v nedeľu sme odohrali majstrovské stretnutia v Leviciach. Domáci dominovali počas oboch zápasov a zaslúžene vyhrali rozdielom triedy. Nás môže najviac mrzieť vysoký počet stratených lôp v rozohrávke (39 a 37) a slabá úspešnosť streľby (len 25%). Pozitívum na našej hre bolo že sa viacerí hráči zapojili do rozohrávky i keď cítiť ešte ich nevyhratosť. Najlepšie výkony za Slávistov podali Nemček a Iwerebor.