Si úspešný mládežnícky tréner z Považskej Bystrice. V súčasnosti v Trnave trénuješ žiakov a mužov. Ako hodnotíš obidve družstvá?
V mužskom tíme sme sa rozhodli ísť cestou vlastných odchovancov, čo je, myslím si dobrá cesta. Mladí hráči získavajú potrebné skúseností, ktoré potom budú môcť odovzdávať ďalším perspektívnym hráčom. Verím, že mladých a kvalitných hráčov bude pribúdať a postupne sa pre nich stane pôsobenie v Trnavskom mužskom tíme odrazovým mostíkom do kvalitnejších líg.
Do tímu žiakov som ešte len naskočil, ale už teraz môžem povedať, že sa mi páči zanietenosť chlapcov pre basketbal. Ak im vydrží aj chuť trénovať a zlepšovať sa, predpovedám im úspešnú budúcnosť. Verím, že aj toto sú hráči, ktorí už onedlho budú dopĺňať mužský tím.
V Trnave sa mládežnícka základňa iba buduje, čo by si poradil funkcionárom, aby to vyzeralo ako napr.: v Považskej Bystrici, Leviciach, Interi BA…?
Funkcionári tu v Trnave to chytili za správny koniec. Začínajú už od tých najmladších a budujú silnú základňu. V tejto práci sa nesmie poľaviť! Každý zanedbaný ročník potom chýba v systematickom napredovaní. Z vlastných skúseností viem ako náročná je táto práca a preto treba byť vďační všetkým basketbalovým nadšencom čo tu robia okolo basketbalu. Ďalším dôležitým faktorom je aj vzdelávanie a koncepčná práca trénerov. Myslím si, že po niekoľkých úspechoch mládežníckeho basketbalu v Trnave sa vytvoria podmienky na to, aby tu mohli pôsobiť ľudia, ktorí sa tejto práci budú môcť naplno venovať.
Máš za sebou Tvoju prvú sezónu pri mužskej zložke, Tvoje dojmy?
Úprimne poviem, že som chcel dosiahnuť viac. Doplatili sme však na menej skúseností a z toho prameniace chyby. Ani ruky našich strelcov ešte nie sú dostatočne „vystrieľané“. Vieme však na čom máme pracovať a už aj terajšie posezónne obdobie využívame na odstraňovanie našich nedostatkov. Ďalej musíme kolektív stabilizovať a vniesť do neho pozitívnu víťaznú atmosféru. Ak adekvátne nahradíme aj odchody niektorých hráčov, ďalšia sezóna by mohla byť úspešnejšia.
Si bývalý basketbalista, občas ešte zoberieš loptu a prevetráš tenisky na palubovke?
V každom meste kde som doteraz žil som sa zoznámil aj s nejakou skupinkou starých „baskeťákov“, s ktorými som si chodil občas zahrať. Ani Topoľčany, kde teraz žijem, nie sú výnimka. Ak mi to moje povinnosti dovolia, rád si ešte chodím zahrať.

Ďakujeme za rozhovor.
DSC07327