Na extraligovej mape nepribudne v sezóne 2011/12 nové mesto. MBK AŠK Slávia Trnava síce vyhrala nadstavbovú časť I. ligy mužov, no medzi elitou sa v nasledujúcom ročníku neobjaví.

„Všetci v klube sa tešíme z víťazstva v súťaži, o čo sme sa usilovali už v minulosti. A budeme aj v budúcnosti, pretože tohtoročnú možnosť štartovať v extralige nevyužijeme,“ uviedol to najpodstatnejšie manažér klubu Dušan Majerský. „Miestenku prenechávame v poradí druhým Košiciam, ktoré majú o extraligu záujem. Keď vychováme z dnešných žiakov, kadetov a juniorov dostatočný počet hráčov pre extraligový káder, keď sa pozitívne zmení postoj volených predstaviteľov mesta v rozvoju basketbalu v Trnave, budeme mať o najvyššiu súťaž záujem i my. Tento náš zámer trvá už sedem rokov a nejaký ten rôčik ešte potrvá.“

K víťazstvu v I. lige doviedol Trnavčanov skúsený tréner Ladislav Štajger, ktorý mal v kádri aj hráčov s extraligovými skúsenosťami. V menoslove tých, ktorí sa podľa manažéra zaslúžili o postup, nechýbajú expezinčania Lukáš Petráš, Lukáš Sečen, Matúš Mlynek a Tomáš Michálik, ďalej Juraj Lipták, Ondrej Žigray, Pavol Fekoňa, Marián Treflík, Martin Synak, Daniel Ilavský, Michal Novomestský, Tomáš Šrot, Michal Lešický, Ľubomír Hornák, Viktor Rusov a Ondrej Václav.

„Mojím dlhodobým zámerom a prioritou klubu je hrať v Trnave dobrý basketbal. A dať chlapcom, mladým ľuďom, možnosť na rozvoj vlastnej osobnosti v tomto peknom športe,“ pripomenul Dušan Majerský.

Uzávierka prihlášok do extraligy 2011/12 je 15. júna. Ak by Košice získali potrebné financie pre dôstojnú účasť v najvyššej súťaži, vrátil by sa do nej majstrovský tím z roku 2007. Nové mesto by na extraligovú mapu teda nepribudlo.