U11

Tréner Šušanský:

V novom kalendárnom roku vycestovalo naše najmladšie súťažné družstvo na druhé turnajové stretnutie – Mladší minižiaci U11, do neďalekého krajského mesta Nitra. Naša prioritná úloha bola už od začiatku jasná. Dodržiavať naše naučené útočné a obranné zásady + nezaspať hneď úvodný zápas turnaja, ako sa nám to často krát stáva. Som hrdý na chlapcov, že dokázali svoju sústredenosť presmerovať na ihrisko a stanovené kľúčové úlohy dodržiavať. V prvom stretnutí sme teda mali možnosť vidieť chlapcov hrať pomerne pekný basketbal, ktorý nám zabezpečil víťazstvo. Do druhého stretnutia sme vstupovali s dobrou náladou a víťazne naladený. Bohužiaľ, mysliac si, že práve dobrá nálada nám pomôže nadviazať na herný výkon z prvého zápasu sa nám stal osudným. Vypadli sme z koncentrácie a hneď po prvých troch nepremenených streleckých možnostiach nám odišlo aj sebavedomie a zápas sa nám nepodarilo už zachytiť a zabojovať o dobrý výsledok.

Verím tomu ale, že si z turnaja berieme veľa skúseností, či už pozitívnych alebo negatívnych, ktoré patria k športu a dokážeme ich odstupom času spracovať a využiť v náš prospech.

Ďakujem zúčastneným družstvám za zápasy, organizátorovi za príjemné vytvorené basketbalové prostredie, a v neposlednom rade ďakujem svojím hráčom za bojovný prístup k zápasom.

Výsledky stretnutí:

BKM SPU Nitra – MBK AŠK Slávia Trnava     16:52 (6:29)

Inter Bratislava – MBK AŠK Slávia Trnava      42:3 (16:0)

MUŽI

Dunajská Streda :  Slávia Trnava  78 : 86 (36 : 35)

Strelci: Šušanský 27 bodov, Labuda 19 bodov, Rantúch 18 bodov, Tkáč 12 bodov, Horváth 5 bodov, Vavro 3 body

SLÁVIA DO TOHO!