Tréner Šušanský:

V nedeľu 26. januára sme hostili, v poradí už štvrtý ligový turnaj, starších minižiakov. Na tomto turnaji nás čakalo meranie si síl s družstvami mimo súťaže, čiže s družstvami zloženými aj so starších hráčov. Preto bolo našou hlavnou úlohou pripraviť chlapcov, predovšetkým po psychickej stránke, a najmä apelovať na bojovnosť a sústredenosť na palubovke.

V prvom zápase turnaja nás čakalo družstvo z Komárna. Práve už spomínanou sústredenosťou a bojovnosťou sa nám, už úvodného rozskoku, darilo najmä na obrannej polovici ihriska. Súpera sme nepúšťali do ľahkej prienikovej hry a zakončení na kôš. Kontrolovali sme obranné doskoky a daril sa nám aj následný prechod do rýchleho protiútoku. Dá sa povedať, že prvá polovica hry bola v našej réžii. Avšak zlom prišiel v tretej štvrtine, kedy sa súper akoby prebudil, a my sme sa toho zľakli. Súper začal byť agresívnejší na loptu a našimi chybami sme dovolili súperovi skresať výsledok. Boli sme nútení reagovať oddychovým časom. Pripomenuli sme chlapcom, aby sa držali našej naučenej hry, aby nepoľavovali a boli dôrazný v každej jednej činnosti alebo situácii na ihrisku. Som rád a hrdý, že si chlapci slová zobrali k srdcu a do poslednej bodky splnili všetky pokyny. Podarilo sa nám vyrovnať sa súperovej agresívnej hre, nedovoliť žiadne ďalšie prekvapenia a zápas dotiahnuť do víťazného konca.

V druhom zápase nás čakalo húževnaté družstvo z Bratislavy, o ktorom vieme, že hrajú rýchli prechodový basketbal. Naša herná taktika sa v tomto zápase skladala z jednoduchých pokynov. A to, naviazať na kolektívny herný výkon z prvého zápasu, s rozumom a podľa naučených zručností riešiť herné situácie, a v neposlednom rade vynaložiť maximálnu sústredenosť na návrat do obrannej fázy hry. Dovolím si tvrdiť, že aj napriek chybám v našej hre a fyzickej zaostalosti voči hráčom súpera, sme boli miestami vyrovnaným družstvom v zápase. Bohužiaľ na výhru si však budeme musieť ešte počkať.

Som rád ale, že činnosti, či už individuálneho alebo kolektívneho charakteru, ktorým sa venujeme na tréningových jednotkách, padajú na úrodnú pôdu. Postupom času chlapci získavajú herné skúsenosti a dokážu tieto naučené činnosti preniesť do zápasov a využívať ich vo svoj prospech. Pevne verím, že to vnímajú aj samotný hráči. Spájajú si postupne súvislosti dokopy a začínajú veriť v jeden druhého. Práve táto skutočnosť totiž to podmieňuje pozitívny kolektívny herný výkon a spoločný cieľ.

V neposlednom rade ďakujem zúčastneným družstvám za zápasy a ich výkony. Taktiež ďakujem všetkým, ktorí si našli čas, a prišli povzbudiť túto športovú udalosť.

Výsledky: 

BK Junior Komárno – MBK AŠK Slávia Trnava  18:27 (6:17)

B.S.C Bratislava Blue – MBK AŠK Slávia Trnava 57:30 (26:12)