MBK AŠK Slávia Trnava – Inter Bratislava 27:68

Body Slávia: Vítek Patrik -5 bodov (1x trojka), Kollar Matúš – 5 bodov (TH 4/1), Kouba Dávid – 4 body (TH 6/2), Kršák Andrej – 3 body (1x trojka), Černuška Michal – 3 body, Čambál Juraj -2 body, Čambál Pavol – 2 body, Aneta Michal – 2 body, Kliman Matúš – 1 bod (TH 2/1).

Tréner Herega: Turnaj sme nemohli začať lepšie, napriek krátkej rozcvičke sme nabehli na súpera z bez strachu a v úvode zápasu sme sa ujali vedenia 7:2. Chlapci hrali bojovne a na útočnej polovičke kombinačne, až na toľko, že to v niektorých momentoch vyzeralo, že nebude mať, kto vystreliť. Nakoniec nás začali dobiehať stratené tréningy a z pribúdajúcimi minútami sme kopili viac a viac chýb, čoho skúsenejší súper využil a už nás do konca zápasu k ničomu nepustil. Napriek zlepšenému prechodu na útočnú polovičku sa nám nedarila streľba ani z poľa ani z TH – 12/4. Oporami družstva boli už štandardne Patrik Vitek a stále sa zlepšujúci Matúš Kollár, veľká pochvala chlapci. Celkovo prevláda spokojnosť s predvedeným výkonom, zlepšenou bojovnosťou a v útočnej časti sa basketbalovým prejavom.

IMC Slovakia Považská Bystrica– MBK AŠK Slávia Trnava  40:39

Body Slávia: Vítek Patrik – 13 bodov (1x trojka TH 1/0), Kouba Dávid – 8 bodov (TH 1/0),Čambál Juraj – 6 bodov, Černuška Michal – 4 body, Kršák Andrej – 4 body, Kollár Matúš – 2  body (TH 2/0),  Široký Matúš – 2 body, Kmety Hugo – 0 (TH 4/0) .

Tréner Herega: Druhý zápas sme nastúpili proti domácemu tímu z Považskej Bystrice. Začiatok zápasu sme nejako nestihli, kedy sme prvú štvrtinu prehrali 15:6, asi sa na tom podpísalo výrazné desiatovanie počas prestávky medzi zápasmi. Druhú štvrtinu sme vyhrali v pomere 9:12, vďaka zlepšenému pohybu na oboch polovičkách ihriska. Celý zápas bol vyrovnaný napriek širokej rotácii, každý v zápase dostal minúty. Tradičnou oporou družstva bol zase Patrik Vitek a k nemu sa v tomto zápase pridal Dávid Kouba, ktorý ukázal najväčšiu vôľu po víťazstve a bojoval do posledných sekúnd. Výkon družstva bol výborný, ale je cítiť dlhá zápasová a tréningová pauza. Mrzieť nás môže iba naša streľba z čiary trestného hodu, kedy sme nepremenili ani jednu z ôsmych striel, čo v zápase o JEDEN bod mrzí dva krát.