1. zápas
BKM Nitra – Slávia Trnava 48 : 41 (polčas 31:29)
Slávia: Majerník 14, Rakús 6, Augustín 6, Chynoranský 5, Susedka 2, Široký 2, Marko 2, Jursa 2, Juhás 2
2. zápas
BKM Nitra – Slávia Trnava 27:43 (polčas 15:17)
Slávia: Chynoranský 15, Majerník 13, Rakús 6, Široký 4, Augustín 2, Vojtela 2, Marko 1
Tréner Rantúch: Prvý zápas s Nitrou mal z našej strany viacero čŕt typických pre začiatok sezóny. Mnoho nepresností a chýb viedlo k nie príliš príťažlivému výkonu. Rozdiel v skóre postupne narastal v prospech Nitry. Hoci sa nám pred polčasom podarilo náskok súpera znížiť, do tretej štvrtiny sme opäť nastúpili v letargii. Odovzdanosť našich chlapcov spolu s nízkou efektivitou streľby viedli k bodovej strate, ktorú sme už do konca zápasu nedokázali zmazať. Výkon hráčov hrajúcich v poslednej štvrtine a predovšetkým hosťujúceho Andreja Majerníka nám napokon pomohol uhrať aspoň prijateľný výsledok.
Priebeh druhého zápasu bol diametrálne odlišný. Chlapci nastúpili s túžbou vyhrať, hrali tímovo a s nasadením. Zlepšila sa tiež sústredenosť. Napriek pretrvávajúcej veľmi slabej úspešnosti streľby sme po polčase mali na súpera mierny náskok. Tretia štvrtina sa opäť ukázala ako rozhodujúca. Naši chlapci dokázali, že keď chcú, vedia predvádzať aj pekný basketbal. Pochváliť treba najmä Igora Chynoranského, ktorý na seba vzal vodcovskú úlohu tak v defenzívnych činnostiach ako aj v útoku. V poslednej štvrtine sme náskok ešte zvýšili a mohli dostať viac priestoru aj menej skúsení hráči.
Okrem uvedených hráčov by som chcel vyzdvihnúť výkon Tomáša Susedku, ktorý sa ako nováčik tímu dostal i do užšej rotácie a svedomito si plnil svoje úlohy. Zároveň dokázal spolu s Jakubom Juhásom skórovať už pri svojom súťažnom debute.