Tréner Šušanský:

V druhý adventný decembrový týždeň čakalo našich starších minižiakov, už v poradí tretí ligový basketbalový turnaj, avšak tento krát na pôde basketbalového klubu bratislavskej Karlovky. V sprievode rodičov našich hráčov sme pricestovali s dobrou náladou a s veľkým odhodlaním ukázať pekný basketbal, a byť vyrovnaným súperom. V prvých dvoch zápasoch z troch, bol bohužiaľ opak, pravdou. Napriek všetkým dlhodobým tréningovým prípravám, a stručným jednoduchým taktickým pokynom pred úvodnými rozkokmi prvých dvoch zápasov, sme nedokázali našu sústredenosť preniesť na palubovku a racionálne, s naučenými zručnosťami, riešiť herné situácie vyplývajúce z hry. Uchádzal nám úvod zápasov, zlyhávali sme na základných aspektoch obrannej a útočnej hry, a ruky nám zväzovala obrovská nesústredenosť myšlienok na všetko možné, iba nie na samotnú hru a dianie na palubovke. Motivácia chlapcov sa kúsok po kúsku rozpadala a boli sme svedkami odovzdaného výkonu a prístupu hráčov v zápasoch.

Avšak, napriek všetkému, považujem za potrebné zdôrazniť skutočnosť, že v športovom svete, či už vrcholovom mužskom alebo amatérskom detskom sa nie vždy darí a sú dni, kedy prídu zlé zápasy. Ide však iba o to, ako sa dokážeme neúspechu postaviť a či sa mu poddáme a zvesíme hlavy, alebo ho zúžitkujeme v náš prospech, poučíme sa z neho a budeme osobnostne/športovo rásť.

Áno, z prvých dvoch zápasov turnaja som zo svojich hráčov sklamaný, pretože viem, čo dokážu a načo majú, a výkon, ktorým sa prezentovali, nebol hodný ich schopnostiam. Načo som však hrdý je to, že za zatvorenými dverami, po neúspešných prvých dvoch zápasoch, sme si povedali pár slov a vyjasnili zopár vecí, nechali si ich uležať v hlave a dokázali sme neúspechu čeliť. Do posledného tretieho zápasu turnaja, sme na palubovku išli s jasnou a jednoduchou taktikou.. dokázať samým sebe, že čas trávený na tréningoch potom a krvou za niečo stoja, preniesť ich do zápasu, a zodpovedným prístupom k sebe samým vychádzajúci od srdca, ukázať bojovný basketbal. Srdcom/bojovnosťou prichádza sústredenosť a sústredenosťou prichádzajú správne taktické rozhodnutia pri riešení herných situácií.. za sprievodu podpori rodičov, hráči ukázali a prezentovali sa krásnym basketbalom, pri ktorom sme mohli byť svedkami napínavého vyrovnaného zápasu.

Verím tomu, že nás všetkých tento turnaj poučil, a do blížiaceho sa domáceho turnaja 25. 01. 2020 sme si odniesli mnoho skúseností, ktoré zúžitkujeme iba k vylepšeniu nášho herného prejavu.

K blížiacim sa sviatkom, by som už iba rád poprial všetkým mojím hráčom bohatého ježiška (verím, že celý rok poslúchali 😀 ), a ľuďom v basketbalovom dianí a okolí veľa príjemného oddychu v kruhu svojich najbližších.

Výsledky zápasov: 

B.S.C. Blue Bratislava – MS vs. MBK AŠK Slávia Trnava  63:12

B.S.C. Yellow Bratislava vs. MBK AŠK Slávia Trnava 65:15

MBK AŠK Slávia Trnava vs. MBK Karlovka Bratislava 31:34