BSC Bratislava : MBK Slávia Trnava – 88:13 (44:7)

Body: Vitek 5, Dzurek 2, Krajčovič 2, Holobradý 2, Marcian 1, Hanák 1

Tréner Rantúch: Do prvého z dvojice sobotných zápasov sme vstúpili výborne. Favorita z Bratislavy sme zaskočili  a v počiatočných minútach sme boli lepším celkom. Dostali sme sa aj do vedenia, avšak od stavu 2:4 pre nás postupne prevzal priebeh stretnutia do svojich rúk súper. Využitím fyzických i technických predností dosiahol 27-bodovú šnúru. Na tento priebeh sme nedokázali bodovo výraznejšie zareagovať a tak rozdiel v skóre počas zápasu neustále narastal v prospech chlapcov z Bratislavy. Napriek bojovnosti našich hráčov sa nám prekvapenie zrealizovať nepodarilo a BSC jednoznačne zvíťazilo.

IMC Slovakia Považská Bystrica : MBK Slávia Trnava – 48:29 (22:18)

Body: Dzurek 9, Vitek 6, Marcian 4, Kouba 3, Kollár 2, Čmarada 2, Hanák 2, Holobradý 1

Tréner Rantúch:

V druhom zápase nás čakalo družstvo z Považskej Bystrice. Nastúpili sme odhodlaní vrátiť domácu prehru a spočiatku to vyzeralo veľmi nádejne. Sústredená obrana robila súperovi problémy v útoku, avšak získané lopty sme nedokázali dopraviť do koša. Nízka úspešnosť streľby nás nielen pripravila o vedenie, ale aj pôsobila na hráčov domotivujúco. Po prvej štvrtine tak na ukazovateli svietil stav 10:2, ktorý však vôbec neodzrkadľoval dianie na palubovke. Napriek postupnému prestriedavaniu hráčov základnej päťky sme sa v druhej časti hry dokázali k súperovi priblížiť na rozdiel štyroch bodov. V tretej štvrtine sa však začala prejavovať u viacerých hráčov únava. Považskobystričania zlepšili pohyb po ihrisku a s využitím svojej rýchlosti si opäť vybudovali 8-bodový náskok. Posledná štvrtina bola z našej strany výrazne ovplyvnená výpadkom viacerých hráčov. Mali sme problémy s únavou a zraneniami. Dvaja hráči sa nám naviac vyfaulovali. Stretnutie tak dohrávali predovšetkým chlapci z kategórie U12.

Za výkon v oboch zápasoch je potrebné vyzdvihnúť výkon Daniela „Gimliho“ Dzureka, ktorý sa zodpovedne zhostil úlohy kapitána družstva. Pozitívny je tiež progres postupne sa zapájajúceho Olivera Krajčoviča. Do hry sme opäť dokázali preniesť niekoľko prvkov z tréningového procesu, čo svedčí o napredovaní našich hráčov.