BKM SPU Nitra B (MS) – MBK AŠK Slávia Trnava 47:37

Body Slávia: Kollar Matúš – 12 bodov (TH 2/2), Černuška Michal – 8 bodov (TH 2/2), Čmarada Tomáš – 4 body, Vítek Patrik – 4 body, Čambál Juraj – 4 body, Hanák Oliver – 2 body,  Kmety Hugo – 2 body, Kliman Matúš – 1 bod (TH 1/2), Kršák Andrej, Aneta Michal (TH 0/2), Nagy Milan, Rapavý Matúš, Čambál Pavol.

Tréner Herega: V poradí druhý turnaj sme otvorili zápasom proti domácemu mužstvu z Nitry. V prvej štvrtine si obe družstvá skôr zvykali na striktné rozhodnutia rozhodcu, ale potom sa už hra relatívne rozbehla. Tradične nám nešla koncovka, osobne to pripisujem nervozite hráčov, nakoľko v priebehu zápasov mávame aj svetlé momenty, ale znova naša úspešnosť streľby bola cca 10%. Potešujúce je, že sme sa aj proti staršiemu a fyzickejšiemu súperovu dokázali dostať do zakončenia. Po pomalšom začiatku, kedy hru kúskoval najmä hvizd rozhodcu, sa nám začal dariť prechod do rýchlych protiútokov aj vďaka čomu sme v polčase vyhrávali 21:18. Vstup do druhej polovice mávame pomalší, ale tento krát sme to rozbalili naplno a hneď v úvode sme zakončili pohodlne dva protiútoky a naše vedenie bolo rázom 7 bodové. Prišiel však technický problém, kedy sa dobre hrajúcemu Michalovi Černuškovi odtrhla podrážka z tenisky, a jeho šnúru dvoch rýchlych košov som musel prerušiť nechceným striedaním. Tempo hry sme udržali, ale bohužiaľ už len smerom vpred a do obrany sme boli pomalší. Na konci tretej štvrtiny sme stále viedli 35:29. V poslednej štvrtine sme sa však zosypali. Hráči akoby prestali veriť tomu čo nám celý zápas vychádzalo, neboli sme schopní rozohrať, prihrať. Škoda víťazstva, ktorému sme sa sami ubránili, ale zapojili sme všetkých členov tímu a urobili ďalší krok vpred.

MBK AŠK Slávia Trnava – Považská Bystrica 16:62

Body Slávia: Kollár Matúš – 8 bodov (TH 0/2), Čambál Juraj – 4 body, Kliman Matúš – 2 body, Kmety Hugo – 2 body, Vítek Patrik, Oliver Hanák, Čmarada Tomáš, Nagy Milan, Černuška Michal, Aneta Michal (TH 0/2), Čambál Pavol, Rapavý Matúš, Kršák Andrej.

Tréner Herega: Po nezvládnutej koncovke prvého zápasu sa chlapci len ťažko namotivovali na druhý zápas. Od začiatku sme pôsobili odovzdane a vyrovnanému súperovi sme sa vôbec nestavali na odpor. Súper nám ukázal, ako má vyzerať SPACING, vďaka čomu mali hráči dostatok priestoru a vyhrával súboje jeden na jedného. My sme sa trápili v prechode do protiútoku, ako aj v hre samotnej, nedôvera vo vlastných spoluhráčov pokračovala a jednotlivci sa neúspešne snažili vziať osud zápasu do svojich rúk. Vysoká prehra proti tomuto technicky vyspelému súperovi však ide na moje plecia. Je úlohou trénera namotivovať tím a keď tím zíde z cesty, je mojou úlohou vrátiť ich späť. Dobrou správou je, že si aj v tomto zápase zahrali všetci chlapci.