Šinter Vrakuňa : MBK Slávia Trnava – 34:32

(Dzurek 11, Čmarada 6, Marcián 5, Kršák 3, Vitek 3, Nagy 2, Kolár 2)

Peter Rantúch, tréner U13: V prvom zo zápasov sobotňajšieho turnaja sme si zmerali sily s družstvom Vrakune, ktoré hrá v našej lige mimo súťaž. Vo vyrovnanom stretnutí, poznačenom vyšším množstvom nepresností sme takmer počas celej hracej doby za súperom bodovo mierne zaostávali. Predovšetkým nízka úspešnosť streľby nám neumožňovala prevziať nad zápasom kontrolu. Napriek tejto skutočnosti sa chlapci nevzdali a v poslednej štvrtine sme sa sériou 8 bodov dostali do tesného vedenia. Súper sa však dokázal zmobilizovať a dvomi košmi z hry napokon predsa len strhol víťazstvo na svoju stranu. Za pochvalu stojí predovšetkým výkon Daniela „Gimliho“ Dzureka, ktorý dokázal veľmi úspešne brániť výrazne vyšších hráčov Vrakune a podržal naše družstvo aj v útoku.

MBK Slávia Trnava : BSC Bratislava – 8:100

(Čambal 3, Holobradý 2, Nagy 2, Marcián 1)

V druhom zápase na nás čakal súper, ktorého kvalita bola v porovnaní s nami neporovnateľne vyššia. Popri fyzickej predispozícii hráčov pôsobiacich, akoby boli z výrazne staršej vekovej kategórie, sa prejavil aj úbytok síl z predchádzajúceho stretnutia a súper celú dobu výrazne dominoval. Omnoho širší priestor dostali hráči ročníka 2010, pričom niektorí z nich sa dokázali aj bodovo presadiť.

Naše účinkovanie na turnaji možno vnímať mierne pozitívne. Chlapci dokázali preniesť trénované herné činnosti jednotlivca do zápasov, čím splnili svoju prvoradú úlohu. Zároveň sa však ukázali naše nedostatky z pohľadu tímového poňatia hry. Chcel by som poďakovať všetkým zúčastneným hráčom aj ich rodičom. Verím, že sa družstvo časom podarí stabilizovať a spolu s vyššou účasťou na tréningoch sa postupne dostavia aj výsledky vo forme kvality predvádzaných výkonov.