MBK Victoria Žilina VS MBK AŠK Slávia Trnava 55 : 72
14:16 | 14:19 | 9:17 |18:20

Body: Koza Matej – 23 bodov; Kubovič Lukáš – 23 bodov; Jursa Jozef – 19 bodov; Karell Jakub – 5 bodov; Bucalo Simon – 2 body

ŠKP BBC Banská Bystrica VS MBK AŠK Slávia Trnava  58 : 53
11:19 | 20:9 | 16:5 |11:20

Body: Koza Matej – 24 bodov; Jursa Jozef – 14 bodov; Kubovič Lukáš – 9 bodov; Karell Jakub – 4 body; Bažík Michal – 2 body

Komentár trénera Šušanského:

Cez víkend sme sa s našim družstvom žiakov-U14 predstavili na palubovke dvoch silných basketbalových bášt stredného Slovenska, a to v sobotu v Žiline a v nedeľu v Banskej Bystrici. 

Vedeli sme, že tieto zápasy nás poriadne preveria, či už po fyzickej alebo technicko-taktickej pripravenosti. A tak aj bolo. Oba zápasy sa niesli v rýchlom tempe a dovolím si tvrdiť, že aj napriek vekovo mladej kategórii sme miestami v zápasoch boli už aj svedkami dobre zvládnutých útočných herných kombinácií, či už aj začínajúcich taktických systematických prvkov v kombinácii s dvoma a viacerými hráčmi. Poďme ale poporadí.. 

Do zápasu proti Žiline sme nastúpili sústredení a odhodlaní plniť pokyny a pravidlá, ktoré sa učíme už celú sezónu. Som nesmierne rád, že až na pár momentov, sa nám toto sústredenie darilo držať, čo nám zabezpečilo cenné víťazstvo. Predsa len, v Žiline sa nevyhráva každý deň.. 

Bolo pre mňa potešením, že chlapci ukázali a hlavne dúfam, že aj samým sebe dokázali, že pokiaľ budú hrať s rozumom, s rozvážnosťou a nasadením, vieme byť nepríjemným a ťažkým súperom.

Zápas v Banskej Bystrici sa mi hodnotí veľmi ťažko. Nakoľko v zápase bolo veľa faktorov, ktoré ovplyvnili koneční stav. Či to už boli vonkajšie vplyvy miestami až neschopnosti rozhodcov, či naše samotné vnútorné basketbalové. Kto ma  pozná, vie, že sa nerád a vôbec zvyknem odvolávať na výkony rozhodcov, no musím ich v článku spomenúť minimálne v súvislosti s mojimi hráčmi. Nakoľko ich rozhodnutia značne ovplyvňovali celkový dojem z nášho výkonu a aj samotných hráčov, ktorí sa napriek všetkému snažili a boli odhodlaní ísť naplno za víťazstvom, za čo ich chcem pochváliť. Treba si však uvedomiť, že takýto je šport a nie vždy všetko v zápasoch bude ružové. Koniec koncov, čo ostáva paradoxom je, že s rovnakými „nastrahami“ rozhodnutí rozhodcov bojovali aj naši súperi. Preto mi neostáva nič iné, ako sa vrátiť ku športovej analýze. Na čom sme v zápase basketbalovo „pohoreli“, bolo opäť vysporiadanie sa s celoplošným pressingom súpera a naša hrozná obrana v hre jeden proti jednému. 

Súper nás ich agresívnou osobnou obranou donútil často krát až k nezmyselným stratám, či až k neschopnosti postaviť usporiadaný útok. Čiastkovým dôkazom sú aj štvrtinové výsledky zápasu, ktoré sú ako na „zbesilej hojdačke“, poukazujúce práve na mieru našich schopností vysporiadať sa s pressingom. 

Aby som ale opäť nepôsobil len negatívne a prísne, musím a aj chcem chlapcov pochváliť za ich postupne zlepšujúce sa výkony a hlavne nasadenie v zápasoch. Čaká nás ešte veľa práce a odstraňovania chýb, no posledné zápasy nám ukazujú, že všetko pomaly ale isto padá na úrodnú pôdu. 

V neposlednom rade chcem ešte športovo poďakovať súperom za ich výkony a zápasy. A taktiež opäť aj ľuďom, ktorí sa okolo našej kategórie točia a športovo nás povzbudzujú a podporujú.