Lokomotíva Sereď – Slávia Trnava 92:26 (27:4, 41:11, 75:17)
Body Slávia: Filip Pavlech 7, Paľo Veselský 4, Jakub Nemček a Jakub Mečiar po 3, Juro Veselský, Rasťo Kollár, Lukáš Morvay a Jakub Masaryk po 2, Peter Bachorík 1
Lokomotíva Sereď – Slávia Trnava 104:11 (31:0, 51:5, 83:6)
Body Slávia: Jakub a Martin Masaryk po 3, Filip Pavlech a Juro Veselský 2, Stano Slezák 1
Posledný majstrovský dvojzápas sezóny sa niesol plne v réžii Lokomotívy Sereď, ktorej hráči nás výrazne predčili v obrane, útoku, bojovnosti aj basketbalovom ume. Napriek snahe a novým posilám v našom družstve nás súper porazil vysokým rozdielom a vybojoval si tak postup na MS SR. Pre nás je však dôležité, že sa chlapci zlepšujú. Zlepšila sa fyzická kondícia a v prvom zápase sme sa presadili aj bodovo. Prvý krát boli do zápasu U14 zapojení aj noví hráči – Stano Slezák, Alex Halenár a Jakub Mečiar, bojovnosťou vynikal najmä Filip Pavlech. Účasťou potešili aj naši rodičia, ktorí nás prišli podporiť do Serede. O drámu sa postarali len rozhodcovia, ktorí počas druhého zápasu (za stavu 51:2) nezmyselne vykázali viacerých rodičov z nášho tímu zo športovej haly, čo bolo škvrnou na priebehu inak korektného súboja..
Majstrovské zápasy sezóny 2017/18 sa síce skončili, ale družstvo pokračuje v tréningoch naďalej nakoľko máme v čom súperov dobiehať. Pod vedením trénerskej dvojice Dodo Suchoň a Martin Herega bude náš najbližší zápasový program pokračovať účasťou na priateľskom turnaji v Dolnom Kubíne, ktorý sa uskutoční 25-26.5.2018. Ukončenie sezóny bude až koncom júna, pokúsime sa v priebehu ostávajúcich mesiacov zabezpečiť viacero priateľských zápasov, nakoľko tých majstrovských bolo počas sezóny veľmi málo.
Martin Bachorík (vedúci družstva).
SLÁVIA DO TOHO!
DSC_0058