Tréner Orgler:
Počas víkendu sa družstvo U15 zúčastnilo výborne obsadeného turnaja v Seredi. Odohrali sme počas dvoch dní 3 zápasy s nasledovnými výsledkami.

Sereď – Trnava 138 : 37 (67:13)
V úvodnom zápase sme nastúpili proti domácemu družstvu, ktoré od začiatku zápasu diktovalo tempo a k ničomu nás nepustilo. Hrali výbornú agresívnu osobnú obranu, ktorú striedali zónovým presingom so zdvojovaním a my sme sa proti tomu nevedeli presadiť. Strácali sme veľa lôpt a skóre narastalo v prospech súpera. Keď k tomu prirátame aktívny útok Serede, ktorý sme nedokázali ubrániť, tak výsledok bol aj reálnym obrazom na ihrisku.

Handlová – Trnava 58 : 62 (18:41)
V druhom sobotňajšom zápase sme narazili na súpera z basketbalovej Handlovej. Úvod zápasu bol vyrovnaný, ale potom sme súperovi odskočili na 23 bodov a to zásluhou výbornej hry M.Rybnikára, ktorého súper nedokázal ubrániť.Po polčase sme si mysleli, že nič sa už nemôže stať, ale Handlová zlepšenou hrou začala sťahovať náš náskok, ale víťazstvo sme si už nenechali zobrať.

Výber KN + NR + B.S.C. Bratislava – Trnava 97 : 50 (97 : 52)
V nedeľu sme nastúpili proti výberu najlepších hráčov z Komárna, Nitry a BSC Bratislava, ktorí formujú družstvo na medzinárodnú súťaž CEYBL a nezačali sme zle. Úvodná štvrtina bola vyrovnaná a v niektorých momentoch sme hrali veľmi dobre. Potom sa postupne hra vyrovnala a súperova širšia rotácia,,vysávala“ z našich hráčov energiu a začali získavať hernú prevahu a zápas s prehľadom vyhrali. My sme odohrali najlepší zápas na turnaji, prístup chlapcov oproti sobote bol diametrálne odlišný.

Som veľmi rád, že sme sa mohli zúčastniť na takomto výborne obsadenom turnaji, moje poďakovanie patrí organizátorom turnaja, ktorí si zaslúžia absolutórium. My máme ešte na čom pracovať a ako som hovoril už pred sezónou, prestupujeme na inú úroveň basketbalu a tomu sa musíme aj prispôsobiť – absolvovaním všetkých tréningov, ktoré máme k dispozícii a aj pridaním si niečoho navyše. Turnaj nám ukázal naše slabšie miesta, ale aj to, že keď sme 100% sústredení naša hra má úroveň. Všetko máme vo svojich rukách a len zlepšenou dochádzkou na tréningy a tréningom samotným sa môžeme posunúť ďalej.
Pekným spestrením turnaja boli aj súťaže v zručnosti vedenia lopty so zakončením a súťaž v streľbe za tri body. Trojkárom turnaja sa stal náš Maťko Koza, ktorý si za víťazstvo odniesol silnú emóciu a hodnotnú cenu.
SLÁVIA DO TOHO !