MBK AŠK Slávia Trnava – B.S.C. Bratislava 80:59 (25:11, 41:32, 62:47)

Body Slávia: Tomáš Ch. 18, Beny 13, Alex 12, Juro 11, Vova 10, Andrej 9, Palo 6, Oskar 1 bod

Po dlhšej dobe sme odohrali majstrovský zápas aj v kategórii U19. V redukovanej súťaži, z ktorej sa odhlásili až 3 družstvá, dnes naši juniori zdolali družstvo z BSC. Od začiatku zápasu bolo jasné, že dnes vyhrá družstvo ktoré bude mať viac fyzických síl, rozhodcovia zápas “pustili” a pod oboma košmi prebiehal ozajstný boj. Začiatok zápasu nám ušiel – boli sme nervózni a nešla nám streľba, zato súper dával ľahké koše. Prvé body sme dali až takmer po 3 minútach hry za stavu 0:8. Jurov útočný doskok a následný kôš nás konečne nakopol a prvú štvrtinu sme vyhrali 25:11. Zdalo sa že zápas bude mať jednoznačný priebeh, avšak súper zlepšil obranu aj útok a druhé dejstvo vyhral v pomere 21:16. Rozdiel cca 10 bodov vydržal skoro celú tretiu štvrtinu, avšak na jej konci sme súperovi šnúrou 12tich bodov ušli a zápas sme zlomili v náš prospech. Okrem najskúsenejších hráčov ročníkov 2003 Tomáša Ch. (18 bodov, 20 doskokov) a Benyho (13 bodov) dnes treba pochváliť aj Juraja (11 bodov, 17 doskokov) ako aj debutanta v našom drese – ruského rodáka Vladimíra (Vova), ktorý rozumnou rozohrávkou a 10 bodmi pomohol družstvu v dôležitýh chvíľach zápasu.