BK ŠKP Štart BRATISLAVA – MBK AŠK Slávia TRNAVA 64 : 69
(17:18, 34:29, 51:52)
Body za MBK: Švenk 18, Hirner 14, Hanusek 11, Treflík 10, Šušanský 9 (Pozdech 3, Synak 2, Rantuch 2, Mečiar 0)
Fauly : 18 – 17, trojky : 4 – 6, trestné hody : 10/ 19 – 13/ 18
V otváracom zápase nadstavbovej skupiny I. ligy mužov o 9. – 13. miesto sa muži MBK Trnava stretli so súperom, s ktorým zohrali posledný zápas základnej časti – BK ŠKP Štart Bratislava, tentoraz na jeho palubovke.
Tréner Peter Ilko nemal k dispozícii Ábela, ktorý si plnil povinnosti v extraligovej Nitre, ale pre zmenu mal k dispozícii Hanuseka, Hirnera a Švenka, čo sa nakoniec ukázalo ako jeden z rozhodujúcich faktorov.
Trnavčania sa ujali vedenia 6:2, ktoré ale domáci rýchlo zlikvidovali a po vyrovnanom priebehu prvej štvrtiny viedli o bod 18:17.
V druhej desaťminútovke boli strelecky úspešnejší hráči ŠKP, hostia nevyužili viacero dobrých streleckých príležitostí, čo sa prejavilo na výsledku prvého polčasu, domáci sa ujali vedenia 34:29.
Hráči MBK sa však nevzdali, postupne znižovali náskok súpera a lepším záverom sa po treťom dejstve opäť ujali jednobodového vedenia.
Družstvá sa aj v poslednej časti hry striedali vo vedení, ani jedno družstvo nezískalo rozhodujúci náskok, aj keď MBK mal k nemu bližšie. V závere sa ujal vedenia 66:63 a toto zvýšil na konečných 69:64 a získal tak cenné víťazstvo.