IMC Slovakia POVAŽSKÁ BYSTRICA – MBK AŠK Slávia TRNAVA 73:59
(20:11, 40:25, 53:42)
Štvrtiny: 20:11, 20:14, 13:17, 20:17

Body za MBK: Hanusek 16, Švenk 12, Labuda 5, Hirner 4, Mečiar 5 (Rantuch 7,
Pinček 5, Stríž 4, Synak 2, Teplan)

Do odvetného zápasu II. kola Slovenského pohára mužov nastúpili domáci v kompletnom zložení aj so Samekom a Štefekom, ktorí hosťujú v extraligovej BKM SPU Nitra, kým hosťom chýbali zranení Šušanský a Ábel a naviac aj Treflík, Horňák a Pozdech.
Prvých päť minút mala hra vyrovnaný priebeh a MBK viedol 7:6. V nasledujúcich minútach využili domáci chyby v rozohrávke súpera a prvé dejstvo zápasu vyhrali 20:11. Rozdiel 8 – 9 bodov trval až do 18. minúty, v závere strelci Pov. Bystrice pritlačili na pílu a získali pätnásťbodový náskok.
Slávisti podali najlepší výkon v tretej desaťminútovke, napriek tomu, že stratili sedem lôpt, zlepšili streľbu a zvíťazili v nej o tri body.
Posledná štvrtina sa opäť niesla v réžii domácich, ktorí svoje vedenie zvýšili na 73:51. Posledné slovo však mali Trnavčania, ktorí sa nevzdali, a sériou ôsmich bodov stanovili konečný výsledok 73:59.
Tréner Peter Ilko dal v zápase príležitosť všetkým desiatim hráčom, z ktorých sa najviac darilo pod košom Marekovi Hanusekovi.
Prvú polovinu základnej časti prvoligovej súťaže zakončia hráči MBK Trnava v sobotu 21. XI. 2015 v Bratislave v zápase s BK ŠKP Štart Bratislava a v nedeľu 22. XI. 2015 sa stretnú s MŠK Iskra Petržalka, za ktorý nastúpia aj Michálik a Rennert, ktorí v minulej sezóne obliekali trnavský dres.