MBK Slávia Trnava – Al – Tadahmon (Kuvajt)   60 : 42  (13 : 9, 23 : 19, 41 : 31)

Body: Knapík 13, Šuran 11, Mečiar 10, Pozdech 9, Martinek 7, Lelkeš a Skubeň 4, Marek 2, Koroš 0

V prípravnom stretnutí kadetov si Trnavčania zmerali sily s kuvjatským družstvom Al – Tadahmon, ktoré je na Slovensku na sústredení. Prvé minúty zápasu patrili hosťom, ktorí hlavne svojim pohybom a odhodlaním robili domácim problémy a vypracovali si dvojbodový náskok 6:4. Ku koncu prvej štvrtiny sa podarilo domácim otočiť skóre  a prvú štvrtinu vyhrali 13:9. Aj v druhej štrvtine bola hra vyrovnaná a domácim nevedeli nájsť účinný recept na zónovú obranu hostí, ktorú hostia hrali po celý zápas. Po prestávke hráči Slávie zvýšili najmä tlak v obrane, z čoho pramenili časté protiútoky. V týchto chvíľach sa darilo najmä domácemu Knapíkovi autorovi 13 bodov (všetky v druhom polčase ). Posledná štvrtina už vyznela jednoznačne pre domácich a vyhrali ju 19:11.

Jozef Suchoň – tréner domácich: Do zápasu sme vstúpili bojazlivo a hráčov hostí sme nechali tvoriť hru čo nám robilo problémy. Taktiež mojim hráčom trvalo dosť dlhý čas, kým si zvykli na zónovú obranu hostí. Prvý polčas bol z môjho pohľadu dosť rozháraný a chýbal nám hlavne dôraz v obrane. Po zmene strán sme skvalitnili obranu a vyvinuli sme tlak najmä na obvodových hráčov hostí a to nám pomohlo pri prechode do rýchleho protiútoku. Za výkon v druhom polčase by som chcel pochváliť celé družstvo. Som rád, že sme mali možnosť odohrať zápas s kuvajtským družstvom, lebo pre veľa hráčov to bola prvá konfrontácia s medzinárodným basketbalom. Teraz nás čakajú ďalšie zápasy na domácom turnaji, na ktorý všetkých pozývame.