BK Domov Topoľčany – MBK AŠK Slávia Trnava 60:32

Tento víkend nás čakal v poradí tretí turnaj tejto sezóny u „ŽOCHÁROCH“ v Topoľčanoch, kde sme nastupovali proti dvom družstvám mimo súťaž (hrajú v nich aj chlapci narodený v roku 2009). Prvý zápas sme nastúpili proti domácim a od prvých minút sme začali hrať podľa trénerových predstáv, rýchlo do koša a tvrdá obrana. Bohužiaľ domáci rozhodca nám dal hneď od úvodu pocítiť, kto je tu doma. Na konci prvej štvrtiny, ktorú sme vyhrali 6:12 nás mohli mrzieť iba nepremenené šance. Neboli sme schopní skórovať v situáciách jeden na nula a povedzme pochybné fauly. Nemohúcnosť v koncovke nás dobehla a do šatne sme odchádzali za stavu 25:22 pre domáce družstvo. Tretia štvrtina sa stáva už tradične našou Achillovou pätou, zas prišiel totálny výpadok, neschopnosť sa vrátiť do obrany a zareagovať na zmenu držania lopty. Chlapci začali hrať každý sám za seba, následkom čoho sa začali kopiť stratené lopty a znížil sa počet streleckých pokusov. Prestali sme ťahať rýchle protiútoky prihrávkami, čím sme spomalili našu hru, prišli sme o body z protiútokov, čo navyše vyhovovalo súperovi, keďže bránil celý zápas od vlastnej polovice. K našej konečnej prehra prispelo viacero faktorov, no najmä nemohúcnosť v koncovke a úspešnosť TH 28/10. Hlavu hore čakal nás ďalší zápas.

Body Slávia: Čambál Juraj – 14 bodov (TH 8/4), Vítek Patrik – 8 bodov (TH 8/2), Kollar Matúš – 4 body (TH 4/2), Kmety Hugo – 4 body (TH 4/2), Černuška Michal – 2 body (TH 2/0), Kršák Andrej – 0 bodov (TH 2/0), Čmarada Tomáš, Kouba Dávid, Anetta Michal, Kliman Matúš, Rapavý Matúš, Čambál Pavol, Sasarák Tibor, Karel Ondrej.

MBK AŠK Slávia Trnava – ŠKP BBC Banská Bystrica 62:54

Druhý zápas sme nastúpili, proti družstvu z Banskej Bystrice. Od úvodu som pripravoval chlapcov na to, že sa každý hráč dostane na ihrisko. Naším cieľom bolo zapojiť všetkých pätnástich chalanov. Od úvodu sme sa dostali do vedenia, ktoré sme udržali až do záverečného hvizdu rozhodcu. Cieľ zapojiť všetkých chalanov sa podarilo splniť, no treba podotknúť, že nebiť našej nemohúcnosti v koncovke, každý s nováčikov mohol dostať ďaleko viac minút. Výhru tento tým potreboval ako soľ, ale rovnako zlepšiť koncentráciu, alebo striasť stres, ktorý nás zväzuje pri koncovke, úspešnosť zakončení medzi 10-20 % a TH 35/8.

Za družstvo nastúpili aj dvaja chalani trénujúci s U12 Tibor Sasarák a Ondrej Karel, čo nás teší o to viac, že v družstvách súperov boli najlepšími hráčmi práve chlapci patriaci do koategórie U14: TO – Kvašaj (14 bodov) a BB – Margeta (24 bodov).

Body Slávia: Vítek Patrik – 17 bodov (TH 4/1), Čambál Juraj – 16 bodov (TH 4/2), Kollar Matúš – 9 bodov (TH 6/3), Černuška Michal – 9 bodov (TH 8/1), Kmety Hugo – 4 body (TH 3/0), Kršák Andrej – 3 body (TH 2/1), Čmarada Tomáš – 2 body (TH 2/0), Anetta Michal – 2 body (TH 4/0), Kliman Matúš (TH 2/0), Kouba Dávid, Rapavý Matúš, Čambál Pavol, Sasarák Tibor, Karel Ondrej, Eliáš Richard.