BK MŠK KEŽMAROK – MBK AŠK Slávia TRNAVA 62:58 ( 10:20, 23:39, 48:49 )
štvrtiny : 10:20, 13:19, 25:10, 14:9
Body za MBK : Švenk 16, Rantuch 11, Zaťko 9, Synak 5, Pinček 3 ( Pozdech 8, Stríž 3, Vencelík 3 )
Na zápas s Kežmarkom nebudeme spomínať v dobrom. Už jeho začiatok o 20.oo hod. nebol „to pravé orechové“, lebo po ňom nasledovala ešte cesta do Prešova, kde sme mali zaistený nocľah. Pred nami totiž o 17. hod. hrali zápas 1. ligy vo volejbale žien Kežmarok – COP Nitra, ktorý skončil rýchlo po troch setoch a do 20. hod. zvyšovali ešte takmer dve hodiny.
Aby toho všetkého nebolo dosť, tak v hale nefungovalo meranie 24 sekúnd …
V prvej desaťminútovke domáci hrali veľmi nedôrazne v obrane, čo Slávisti využili a získali náskok 10 bodov, ktorý do konca prvého polčasu zvýšili na 16 bodov.
Do druhej poloviny zápasu však nastúpil iný Kežmarok – do útoku zavelil menovec prezidenta SR Kiska ( celkove zaznamenal 22 bodov ) a postupne začal znižovať náskok Trnavčanov, až sa po prvý raz ujal vedenia v 30. minúte, ale úspešný trojkový pokus Švenka znamenal najtesnejšie vedenie hostí 49:48.
Posledné dejstvo bolo vyrovnané až do jeho záveru – častejšie viedli domáci, ale iskierka nádeje pre Trnavčanov svitla v 39. min., keď z ťažkej pozície skóroval Synak, premenil aj trestný hod a vyrovnal na 58:58. Nasledovalo však 6 bodov Kežmarku, ktoré znamenali ich prvé víťazstvo v súťaži.
Že Slávisti nevyhrali, to majú na svedomí tradičné príčiny – nepresné zakončovanie ( z 56 pokusov premenili 19), nedôrazné doskakovanie v útoku ( iba 5 doskokov ) a v druhom polčase netaktické zbrklé zakončovanie útokov, čo domáci náležite využili.
Príjemným prekvapením bol veľmi dobrý a objektívny výkon východoslovenských rozodcov Bujnáka a Viazanka.
Milan Lihan (asistent trénera)

PU Akademik PREŠOV – MBK AŠK Slávia TRNAVA 83:53 ( 26:18, 48:29, 65:39 )
štvrtiny : 26:18, 22:11, 17:8, 18:16
Body za MBK : Zaťko 12, Synak 7, Rantuch 6, Švenk 6, Pinček 2 ( Pozdeh 17, Stríž 3, Lennaertes, Vencelík )
V Prešove Slávisti nenadviazali na úspechy iných klubov z Trnavy – futbalisti porazili Tatran 3:1 a volejbalistky zdolali domáce družstvo zhodne 3:1.
Trénerovi Petrovi Ilkovi na východe Slovenska opäť chýbali Hanusek a Ábel, a tentoraz aj Labuda a zranený Šušanský, ktorému prajeme skoré uzdravenie.
Zápas mal vyrovnaný priebeh v prvej a poslednej štvrtine, keď domáci dali príležitosť aj hráčom z lavičky, v druhej a tretej dominoval Akademik, v drese ktorého vynikal pod košom Bizup.

Naši mladí hráči sú v procese zbierania skúseností v tejto sezóne, a veríme, že budúci rok tieto skúsenosti pretavia na viac víťazstiev.
Najbližší prvoligový zápas odohrajú muži MBK AŠK Slávia Trnava v sobotu 3. XII. 2016 o 18.oo hod. v ŠH Slávia Trnava, Hajdóczyho ul. proti VŠEMvs Karlovka Bratislava „B“.