Muži Slávie sa predstavili na domácej palubovke a divákom pripravili krušné chvíle, keď ich výkony boli ako na hojdačke. Nevydarený prvý polčas so Žilinou ich stál víťazstvo, v nedeľu po zlepšenom výkone sa nakoniec museli obávať o víťazstvo.
Tréner Peter Ilko: V sobotňajšom zápase sme až nepochopiteľne zaspali úvod zápasu. Ľahké straty lôpt, zahodené pokusy z jasných pozícií dopomohli súperovi k celkom jasnému vedeniu. Pozítívom však bolo, že sme zápas nevzdali, našu hru sme zlepšili a tri minúty pred koncom sme sa dotiahli na rozdiel jedného koša. Žiaľ v závere sa súper po našom slabšom dôraze znovu chytil, strelil dva trojbodové koše a priviedol zápas do víťazného konca.
Poučení zo soboty sme chceli do nedeľňajšieho zápasu vstúpiť koncentrovanejšie a nepripustiť tak podobný úvod, ako v sobotu. Tento zámer sa nám podarilo zrealizovať a boli sme to my, ktorí sa po šnúre 11:0 dostali do vedenia 19:9. Toto vedenie sme až do konca zápasu udržali, aj keď sme bojovným Považanom dovolili stiahnuť z polčasových 20 bodov až na rozdiel šiestich bodov.
V oboch zápasoch bolo vidno potenciál tohto mužstva, ale ešte stále sa objavujú aj slabšie chvíľky a to nielen v hre celého tímu, ale aj v individuálnych výkonoch.
Vďaka patrí aj divákom, ktorí utvorili peknú športovú atmosféru!
MBK AŠK Slávia TRNAVA – MBK ŽILINA 75 : 86 (8:30, 33:56, 53:64)
štvrtiny: 8:30, 25:26, 20:8, 22:22
Body za Trnavu: Zaťko 17, Pozdech 8, Šušanský 5, Rantuch 4, Labuda 2 (Hanusek 24, Švenk 15, Lennaerts, Pinček, Stríž, Synak)
MBK AŠK Slávia TRNAVA – IMC Slovakia POV. BYSTRICA 78:71 (19:11, 44:24, 62:49)
štvrtiny: 19:11, 25:13, 18:25, 16:22
Body za MBK Trnava: Zaťko 24, Hanusek 23, Švenk 12, Šušanský 7, Labuda 2 (Pozdech 5, Synak 3, Pinček 2, Rantuch)