Tréner Šušanský:

U11:

V sobotu, 29. februára, sa predstavilo naše najmladšie súťažné družstvo, už na IV. ligovom turnaji mladších mini, v Komárne. Náš herný výkon, počas všetkých zápasov turnaja, sprevádzala obrovská nervozita až nesústredenosť a nevôla po víťazstve. Túto skutočnosť považujem za veľmi smolnú, pretože verím tomu, že chlapci po basketbalovej stránke sú veľmi talentovaný a majú čo ukázať. Bohužiaľ chuť po víťazstve a radosť zo zápasov, ako vyvrcholením ťažkej tréningovej prípravy, by mala byť osobitná záležitosť a individuálna stránka motivácie každého hráča. Pevne verím, že tento náš výpadok bol ojedinelý a do zápasov budúceho turnaja vstúpime už poučený a posilnení o, už spracované skúsenosti, v náš prospech.

Súperom gratulujeme a ďakujeme za ich výkony.

U12:

O týždeň neskôr, 7. marca, čakal našich chlapcov- starších mini U12 náročný ligový turnaj, opäť v Komárne. V prvom zápase turnaja, sme sa predstavili proti oslabenému družstvu Serede. Napriek tomu sa nám proti súperiacim hráčom rodilo víťazstvo pomerne náročne. Úvod zápasu sa niesol pomalším tempom a bol poznačený množstvom individuálnych chýb. Do druhého polčasu sme už ale vstúpili s tím, že zlepšíme kolektívnu hru a tlak na loptu. Tieto jednoduché pokyny sa nám podarilo aj čiastočne dodržať a zabezpečili nám víťazstvo.

Druhý zápas, proti domácemu Komárnu, bol už pre chlapcov náročnejší. Družstvo Komárna, hneď od úvodu zápasu, vytváralo obrovský tlak v obrane. Miestami sme mali problém tento tlak ustáť a súper okamžite trestal naše chyby. Akonáhle sme ale prestali podliehať individuálnej potrebe mať loptu iba vo svojej moci, začali hrať rýchlo a kolektívne bez zbytočného driblingu, vedeli sme súperov tlak v obrane využívať v náš prospech formou rýchlych protiútokov. Preto sa aj skóre počas celého zápasu prelínalo z jednej strany na druhú. Avšak samotný záver zápasu zvládli lepšie hráči súperiaceho družstva.

V poslednom zápase turnaja nás čakalo družstvo Bratislavskej Karlovky. Priebeh zápasu bol už od úvodného rozskoku jasný. Hráči Karlovky boli výborne individuálne pripravený, dbali na detaily realizácie každej jednej činnosti na palubovke a spojením dravosti za víťazstvom, nedali naším hráčom nádej na zlom.

Súperom ďakujeme za ich výkony a možnosť zmerania si vzájomných síl, a organizátorovi za plynulí priebeh turnaja. Osobitne by som rád zagratuloval trénerom k víťazstvám a skvelej práci s mládežou.

SLÁVIA DO TOHO!