tréner Lupták:

57:44 a 52:33 sú nelichotivé výsledky z predohrávky v kategórii U13 AS Trenčin – Slávia Trnava.

Hľadám nejaké slová, ako opísať priebeh zápasov a celkovo hodnotiť družstvo. Smutno – potešujúce je, že ročníkovo mladší chlapci sa snažili naozaj hrať a plniť taktické pokyny. Nie vždy im to vyšlo, ale v druhom zápase, v druhej štvrtine vyhrali svoju pasáž. Vtedy sme polčas prehrávali o jediný bod. Chlapci, od ktorých človek čakal, že potiahnu, nás potiahli do zabudnutia o dobrý výsledok. Svoje maximum odovzdali v prvom zápase v tretej štvrtine. Pociťujem veľký problém s disciplínou. Či hernou, ale aj osobnou. Za starších chalanov môžem pochváliť len Huga. Vedel zahrať a dať šmrnc hre aj pri mladších chlapcoch a bol im oporou. V druhom zápase sa prebrali Kubo, Miško, Janko, Robčo.

Nuž, nemáme na to a niesme pripravení vyhrávať v tejto kategórii. Je to smutné, ale je to realita. To, že nevyhrávame, ma až tak netrápi. Je mi smutno z toho, že nedokážeme plniť úlohy, na ktorých sa dohodneme. Je smutné, že hráč z 10 pokusov trestného hodu v zápase dá jeden. A nudí ho tréning účelovo na herné činnosti jednotlivca. Že počas výkladu trénera rozptyľuje a baví ďalších spoluhráčov. Stále sú to len deti. Snáď sa raz poučíme a skúsime byť šikovnejšími. Verím, že tí čo sa snažia a nebavia, radi by okoštovali chuť víťazstva. Alebo je čas prestriedať kormidelníka …???