tréner Rantuch:

Počas uplynulého víkendu naši starší žiaci zavŕšili boje o skupinu „Gold“. Na prvom turnaji sme postupne podľahli Karlovke, Prievidzi, bratislavskému BSC a napokon aj Handlovej. Naše prehry zrejme neprekvapili nikoho, kto dlhodobo sleduje basketbalovú scénu na Slovensku. Zdatným súperom sme dokázali ako-tak konkurovať vždy len v úvodných minútach. Po nich sme opúšťali náš herný koncept, čo viedlo nielen k výraznému rozdielu v skóre, ale aj k citeľnému zhoršeniu vo vykonávaných herných činnostiach jednotlivca. Kopili sme chyby a neboli sme schopní sa z nich poučiť. Keď sa k našim výkonom pridali početné absencie, nemohli sme na lepšie výsledky ani pomýšľať. Ojedinelé záblesky basketbalového myslenia boli len chabou náplasťou na celkovom dojme, ktorý sme po sebe zanechali.

Na druhom turnaji na nás čakali dvaja vyrovnanejší súperi – Sereď a Trenčín a jeden výrazný favorit – Inter Bratislava. Derby v Seredi sme hneď od začiatku nezvládli. Súper si vytvoril už v priebehu prvej štvrtiny pohodlný náskok a aj napriek skutočnosti, že sme postupne dokázali zlepšiť náš herný prejav, bez väčších problémov zaknihoval víťazstvo.

V druhom stretnutí sme hostili Trenčín, ktorý podobne ako my, mal na svojom konte zatiaľ len prehry. Začali sme výborne, avšak po chvíli akoby naši chlapci prestali cítiť túžbu po víťazstve. Súper postupne sťahoval náš náskok. Našťastie sme sa stihli spamätať včas. V priebehu tretej štvrtiny sme na tri minúty predviedli náš potenciál a doslova rozdrvili družstvo z Trenčína. V ďalšom priebehu sa zápas už len dohrával a tak sme po dlhej dobe tiež mohli okúsiť chuť víťazstva.

V nedeľu sme cestovali do Bratislavy, kde sme si zmerali sily s Interom. Z dôvodu chorobnosti a zranení zostalo z našich chlapcov len povestných sedem statočných. Ani tento počet však napokon nebol finálny. Tomáš „Čeky“ Varga bol napriek veľkému odhodlaniu výrazne obmedzený bolestivým zranením zo soboty a tak nastúpil len na symbolickú poslednú minútu. Ostatní chlapci predviedli bojovný výkon, ktorý však na elitné slovenské družstvo nemohol stačiť.

Napriek nelichotivej bilancii 1:6 je potrebné chlapcov pochváliť. Predovšetkým v druhej časti kvalifikácie načrtli svoje možnosti. Do ďalšieho priebehu sezóny vstupujeme s cieľom predvádzať našu hru počas dlhších úsekov. Ak sa nám to podarí, môžeme sa porovnávať aj s družstvami, ktoré nás doteraz len porážali.