tréner Herega:

Žiaci U14 sa v dňoch 5. – 7. 1. 2024 zúčastnili medzinárodného turnaja CEYBL v Olomouci. Hneď po dlhej ceste nás čakal súper z Komárna. Chlapci, asi unavení cestou, nastúpili do zápasu nekoncertovaní a tak na konci prvej periódy svietil na tabuli stav 20:6 v prospech Komárna. Počas celého zápasu nás trápila hlavne úspešnosť streľby spod koša, pričom súper agresívnou obranou a chuťou ísť za každou loptou dokázal často skórovať bez akéhokoľvek tlaku, o čom svedčí aj konečný výsledok.

Piatok sa chlapci z Trnavy stretli ešte s tímom z Poľska WKK Wroclaw. Tento zápas bol ako „cez kopírák“ s prvým zápasom. Chlapci nastupovali na ihrisko bez chuti, bez energie, bez nasadenia…

Sobotné ráno Trnavčania začali zápasom, opäť proti tímu zo Slovenska, MBK Karlovka Bratislava. Začiatok zápasu nám znovu ušiel, keď sme ho prehrali 16:5. Zlepšenie nastalo v druhej perióde, ktorá bola v podstate vyrovnaná a skončila 11:7. Škoda, že nájdená chuť bojovať a hrať o víťazstvo „neprežila“ polčasovú prestávku a preto druhý polčas skončil 37:13.

Večer sme sa ešte utkali s BC SWISS KRONO ŽARY, kde nám zas a znova ušla prvá perióda pomerom 2:21. Ale od začiatku druhej periódy nastúpil akoby druhý tím a zvyšné periódy sme videli vyrovnaný zápas, prevažne obrán. Chlapci ukázali, že majú v sebe chuť bojovať, hrať ako jeden tím.

V poslednom zápase tohto turnaja sme hrali proti domácim Olomoučanom. Už pred zápasom bolo na chlapcoch vidno, že chcú pokračovať v nastavenom trende z predchádzajúceho zápasu a idú si užiť a zabojovať o víťazstvo s víťazom celého turnaja. Práve veľká bojovnosť väčšiny hráčov bola odzrkadlená tým, že sme šli do 4. periódy len s 5 bodovým mankom.

Bohužiaľ sa chlapci z cesty spamätali až v sobotu počas večerného zápasu a ak chlapci chcú ďalej basketbalovo rásť, musia sa naučiť rešpektovať pokyny trénerov počas celého zápasu a hlavne hrať ako jeden tím, rovnako ako na ihrisku, tak aj mimo neho. Naša U14-ka na tomto turnaji videla, ako sa im hrá, keď hrajú ako tím a taktiež ako sa im hrá, keď sa na ihrisku stretne 5 individualít v útoku i v obrane.

BBA KOMÁRNO : MBK AŠK SLÁVIA TRNAVA 80:32 (39:16)

Body Trnava: Čambál 15b (TH 2/1 ), Čmarada 5b (1 trojka), Černuška 5b (TH 2/1 ), Vítek 3b (1 trojka), Kollár 2b, Kršák 2b, Kouba, Kmety, Karell, Anetta

MBK AŠK SLÁVIA TRNAVA : WKK Wroclaw 25: 92 (15:49)

Body Trnava: Čambál 17b (1 trojka, TH 2/2), Kouba 4b, Kollár 2b, Anetta 2b, Čmarada, Černuška, Vítek, Kmety, Kršák, Karell

MBK KARLOVKA BRATISLAVA : MBK AŠK SLÁVIA TRNAVA 64:25 (27:12)

Body Trnava: Černuška 10b (TH 8/4), Čambál 9b (TH 4/3), Švec 3b (TH 1/3), Kršák 3b (1 trojka, TH 2/0), Anetta (TH 2/0), Kouba, Čmarada, Kollár, Vítek, Kmety, Karell

MBK AŠK SLÁVIA TRNAVA : BC SWISS KRONO ŽARY 36: 51 (13:34)

Body Trnava: Čambál 15b (1 trojka, TH 4/2), Černuška 6b (1 trojka, TH 4/1), Karell 5b (1 trojka), Vítek (1 trojka, TH 2/1), Kouba 4b, Čmarada 2b, Švec, Kollár, Kmety, Kršák, Anetta

BCM OLOMOUC : MBK AŠK SLÁVIA TRNAVA 46:36 (26:16)

Body Trnava: Čambál 11b (TH 7/5), Kouba 6b (TH 8/6), Černuška 5b (TH 5/1), Karell 5b (1 trojka), Kollár 4b, Švec 2b, Vítek 2b, Kršák 1b, Čmarada, Kmety, Anetta