tréner Žigray:

V nedeľu 14. januára odohralo naše družstvo U11 na domácej palubovke dvojkolo proti celkom z Bratislavy a Malaciek.

Do oboch zápasov sme šli s jasne stanovenou prioritou: stavať najmä na zodpovednej obrane. Túto úlohu sme splnili nad rámec očakávaní – bránili sme dobre – a čo ma teší, že naozaj všetci – vrátane chalanov, ktorí nám prišli vypomôcť z U10. Osobným súbojom sme sa nevyhýbali, naopak bolo vidno že bojovať o loptu nás baví.

Basketbalovo skúsenejšia Karlovka nás od začiatku dostala pod tlak, ale naša dobrá obrana a bojovnosť nás stále držala v hre. Mali sme fantastickú tretiu štvrtinu (10:10) – asi najkrajší basket aký sme doteraz hrali. Každý, kto bol na ihrisku, dobre bránil, bojoval a behal.

Napriek veľmi disciplinovanému a bojovnému výkonu sme nakoniec skúsenejšiemu súperovi podľahli 27:58.

Body Trnava: Gajarský 10, Bernát 6, Hudcovič 5, Šimek 4, Szegeny 2

Malacky sa nám v úvode sezóny podarilo zdolať a do tohto odvetného zápasu sme šli s cieľom zopakovať výhru aj pred domácim publikom. Chlapci sa na tento zápas pripravovali, brali ho ako derby. Začali sme zodpovedne, výborne sme bránili a v útoku sme sa presadzovali dobrou kombinačnou hrou ale aj individuálne. V polčase sme viedli 25:6. Po zmene strán sa súper vzopol a pokúsil sa ešte zabojovať o výsledok, ale vďaka náskoku, ktorý sme si vypracovali v prvom polčase, sme si víťazstvo dokázali ustrážiť. Konečný stav: 37:23.

Body Trnava: Šimek 17, Szegeny/Hudcovič 8, Šulák/Rariga 2

Po tomto dvojkole nám v priebežnom poradí skupiny Západ patrí štvrtá priečka.