Prvý júnový víkend patril Majstrovstvám Slovenska v kategórii žiaci. Naši chlapci si v prvej polovici sezóny vybojovali možnosť zbierať drahocenné skúsenosti v spoločnosti elitných klubov. Do Prievidze sme cestovali s predsavzatím ukázať náš tohtoročný progres.

V prvom zápase na nás čakal víťaz základnej časti – B.S.C. Bratislava. Rozdiel v kvalite bol zreteľný hneď od úvodného rozskoku. V herných činnostiach jednotlivca sme neboli dostatočne dôrazní a súper naše chyby nemilosrdne trestal. Ak sa naši hráči aj dostali k zakončeniu, tréma im znemožnila skórovať. Hrozivou šnúrou 33:0 bolo ešte v prvej štvrtine všetko prakticky rozhodnuté. Tréner Bratislavy postupne prestriedal lavičkových hráčov a následne nariadil obranu od polovice, avšak my sme boli ako začarovaní. Prakticky počas celého stretnutia sme sa trápili a snažili zozbierať zvyšky odhodlania bojovať o lepší výsledok.

B.S.C. Bratislava 107:13 MBK AŠK Slávia Trnava

Body Slávia: Nagy 7, Kollár 3, Dzurek 3, Holec, Marcian, Hiža, Holobradý, Varga, Jančula, Tomašek, Vítek

Našim druhým súperom boli chlapci z metropoly východu – Košíc. Hoci toto družstvo nepatrilo v uplynulej sezóne medzi fyzicky najdisponovanejšie, zdobila ich agresívna a rýchla hra. Z našich chlapcov mierne opadol stres spojený s účasťou na Majstrovstvách Slovenska a náš herný prejav sa zlepšil. Stále sme však robili množstvo chýb, predovšetkým naše prihrávky boli nepresné a chýbala im potrebná razancia. Nie je sa preto čomu čudovať, že sme prehrali rozdielom 50 bodov.

ŠBK Galaxy Košice 82:32 MBK AŠK Slávia Trnava

Body Slávia: Dzurek 10, Hiža 6, Marcian 5, Nagy 4, Kollár 3, Holec 3, Vítek 1, Holobradý, Varga, Jančula, Tomašek

V súboji o konečné siedme miesto sme sa stretli so Svitom. Za prístup k tomuto zápasu musím chlapcov pochváliť. Konečne sa nám podarilo zlepšiť rozcvičku. Súpera sme zaskočili a prvé minúty zápasu patrili nám. Keď sa už zdalo, že budeme vyrovnaným súperom prišla chvíľa nesústredenosti, zbytočné straty lopty a Svit 11 bodovou šnúrou prevzal kontrolu nad zápasom. Napriek tomu sme sa nevzdali, no postupne nám dochádzali sily. Traja hráči sa zranili, čím značne utrpela naša rotácia. V poslednej štvrtine sa nám podarilo skorigovať stav na prijateľnú úroveň, to však bolo z našej strany všetko. Aj keď sme predviedli jeden z najlepších tohtoročných výkonov, ešte bude potrebné množstvo driny a potu, aby sme dokázali byť konkurencieschopný aj na takejto úrovni.

MBK AŠK Slávia Trnava 51:70 BKM Iskra Svit

Body Slávia: Dzurek 16, Hiža 4, Marcian 11, Nagy 7, Kollár 3, Holec 2, Vítek, Holobradý 4, Varga 2, Jančula 2, Tomašek

Na záver by som rád poďakoval všetkým chlapcom, ktorí sa turnaja zúčastnili. Verím, že tak odohrané ako aj sledované zápasy im boli školou a nadobudnuté skúsenosti využijú vo svojom ďalšom basketbalovom raste.