tréner Rantuch:

Cez víkend sa naši chlapci z kategórie U15 na palubovke stretli so súpermi z Malaciek a bratislavského Šinteru. V týchto zápasoch sme chceli dokázať, že doterajšie nelichotivé výsledky boli z našej strany len zhodou nešťastných okolností a naše ambície sú vyššie než pozícia v tabuľke.

Od družstva z metropoly Záhoria sme očakávali zónovú obranu, na čo boli zamerané aj tréningy v predchádzajúcom týždni. Náš herný systém prakticky od začiatku zápasu fungoval a nebyť nízkej úspešnosti streľby, mohli sme na polčase vyhrávať ešte vyšším rozdielom. Cez prestávku však, zdá sa, niekto našich chlapcov vymenil. Zrejme s pocitom, že sa zápas už len dohráva, sme prestali dodržiavať naordinovanú taktiku a púšťali sa do krkolomných akcií, ktoré len ťažko mohli zaujať prítomných divákov. Súper ukázal húževnatosť a zlepšeným výkonom nás predčil. Tretiu štvrtinu sme prehrali a začal hroziť scenár, v ktorom bude naše víťazstvo ohrozené. V nastolenom trende sme pokračovali aj na začiatku posledného dejstva. V jeho druhej polovici však nastal v našej hre obrat. Opäť sme sa vrátili k našej hre, odskočili na výraznejší rozdiel a dokázali doviesť zápas do víťazného konca.

V nedeľu sme proti Šinteru nastúpili trochu netradične – v poobedných hodinách. Tomuto súperovi sme mali čo oplácať, keďže sme na jeho domácej pôde prehrali po zápase plnom obojstranných chýb o jeden bod. Tentokrát oboje družstvá predvádzali podstatne lepšie výkony. Hoci bola opäť raz úspešnosť streľby až zarážajúco nízka, hra jednotlivých celkov mala myšlienku a nejednalo sa len o spontánne kreácie s basketbalovou loptou. Za stavu 4:10 v náš neprospech sa zdalo, že zase raz doplatíme na postupný pokles koncentrácie. Dokázali sme sa však skonsolidovať a v priebehu 2 minút stiahnuť náskok na 9:10. V druhej štvrtine nastala doslova smršť v podaní našich hráčov, predovšetkým Dominika Holeca. Agresívnou obranou sme získavali lopty, čo sa prejavilo aj na skóre. Cez polčas na tabuli svietilo 26:17 v náš prospech. Bohužiaľ však následne začala pretekať strecha haly, čo viedlo k zraneniu Vincenta Kollára, ktorý akoby túto sezónu privolával úrazy každého druhu. Stretnutie sa tak bude dohrávať v náhradnom termíne. Vincentovi aj touto cestou želáme skoré uzdravenie.

BK MBK AŠK Slávia Trnava : TJ Strojár Malacky – 69:33 (20:5, 19:10, 10:12, 20:6)

Body Trnava: Kubovčík 14, Hiža 10, Dzurek 8, Holec 8, Nagy 7, Kollár 6, Vítek 6, Janevski 4, Tomašek 4, Varga 2, Marcian

BK MBK AŠK Slávia Trnava : Šinter Bratislava – 26:17n (9:10, 17:7, 0:0n, 0:0n)

Body Trnava: Holec 12, Marcian 6, Hiža 2, Kollár 2, Nagy 2, Varga 2, Dzurek, Janevski, Kubovčík, Tomašek, Vítek