MBK AŠK Slávia Trnava 39:58 IMBK Karlovka Bratislava

Body Slávia: Čambál Juraj – 12 bodov (TH 1/0), Kršák Andrej – 5 bodov (TH 1/1), Čmarada Tomáš – 4 body, Kmety Hugo – 4 body, Kouba Dávid – 4 body, Anetta Michal – 4 body, Karell Ondrej – 3 body (1x trojka), Vítek Patrik – 2 body, Černuška Michal – 2 body, Eliáš Richard, Čambál Pavol, Matúš Rapavý.

Z domáceho turnaju nakoniec zostal iba zápas proti dobre hrajúcej Karlovke Bratislava. Družstvo MIBA Stupava odstúpila od turnaja pre údajný nedostatok detí, na čo si v SR nemôže sťažovať iba málokto. O zápas chlapci našťastie neprídu, odohrať by sa mal dňa 10. 3. 2023 v Hale Slávia v čase nášho tréningu. Pevne verím, že to tak aj bude.

K samotnému zápasu. Nastúpili sme proti súperovi, u ktorého sme v prvom meraní síl prehrali o 35 bodov. Takže nás čakal neľahký súper, no z môjho pohľadu zdolateľný. Úvod do zápasu nám vyšiel a ujali sme sa relatívne hladko vedenia 4:0. Súper sa nevedel trafiť do koša a nám sa darilo prechádzať rýchlo do protiútokov, aj keď s biednou úspešnosťou. Zlým obranným postavením a neskorým dostupovaním k hráčom sme rýchlo nazbierali päť faulov a súper začal hádzať po každom faule trestné hody. Tie síce nepremenil, ale chalanom to nejakým spôsobom narušilo tempo a začali sme strácať jednu loptu za druhou. Objavil sa náš známy problém tzv. „spasiteľský syndróm“, kedy každý chce zvrátiť sám nepriaznivý vývoj, neuvedomujúc si, že v basketbale to takto funguje iba vo výnimočných prípadoch. Do konca prvej štvrtiny sa podarilo skórovať už iba Andrejovi K. – a to kôš s faulom, následne premenil aj TH. V druhej štvrtine sme sa zase skoncentrovali ako tím a vstup do štvrtiny zase rýchle dva koše. Tempo však udržíme vždy len 1-2 min. Do konca polčasu sa nám podarilo síce skóre skorigovať, no rozhodne to nebolo podľa našich predstáv, polčas 19:23 v prospech súpera. Veril som však, že chlapci našli dôveru v to, čo robíme, a aj spôsob, ako na súpera. No ako sa ukázalo do druhého polčasu sme si nepriniesli veľa síl. V tretej štvrtine nás súper natiahol na 9-bodový rozdiel najmä rýchlymi protiútokmi. Do poslednej štvrtiny sa už zapojili všetci hráči, nakoľko v doterajšom priebehu sme používali 9-člennú rotáciu, ale teda nakoniec sa na ihrisko dostal každý z nominovaných chlapcov. Zápas bol po mnohých stránkach vydarený, chlapcov musím pochváliť za zlepšený výkon, no stále nám chýba iskra a súper rozhodne ukázal viac vôle vyhrať. Ideme ďalej, čaká nás veľa tvrdej práce, ak chceme byť najlepší. Trnava do teho!!! Už len zopakujem svoje dojmy z prvého zápasu „Rozhodne máme na to, aby sme družstvo z Karlovky porazili“.