tréner Herega:

Dňa 09. 12. 2023 sme v Trnave hosťovali posledný turnaj prvej časti sezóny, kedy sme na domácej palubovke privítali súperov Levy Senec a Inter Bratislava.

Prvý zápas sme začali proti družstvu zo Senca a začali sme ho naozaj dobre, kedy sme sa hneď v úvode stretnutia ujali vedenia 11:0. Do konca prvej štvrtiny sme boli schopní tlačiť na súpera pri rozohrávke, čo viedlo k ich častým chybám, ktoré sme trestali. Koniec prvej štvrtiny 33:9. Po prvej štvrtine sme už začali striedať v širšej rotácii ako osem hráčov. Bolo to veľmi cítiť na ihrisku, upadlo naše tempo a nasadenie. Neviem, z akého dôvodu neustále očakávam, že ak dám medzi štvoricu hráčov, ktorí sa hádžu za každou loptou a nevynechajú žiaden súboj, niekoho z lavičky, tak sa pokúsi chytiť ich tempo. Namiesto toho sa mi neustále dostáva, že ležérnosť našej širšej lavičky sa prenáša na snaživcov, v dôsledku čoho máme na ihrisku nie štyroch šarkanov, ale len troch či dokonca dvoch. Napriek tomu, že sme v niektorých veciach poľavili a riešili si svoje individuálne veci, súper nebol dostatočne skúsený, aby sa nadýchol na návrat do zápasu. Zápas sme teda zvládli, ale rozhodne nemôžeme byť spokojní s predvedenou hrou, najmä v obrane.

MBK AŠK Slávia Trnava 103:32 Levy Senec

Body Trnava: Čambál Juraj – 23 bodov (TH 2/1), Karell Ondrej – 16 bodov (1x trojka, TH 1/1), Čmarada Tomáš – 14 bodov (1x trojka, TH 4/2), Černuška Michal – 12 bodov (TH 1/0), Kouba Dávid – 12 bodov (TH 2/0), Kršák Andrej – 9 bodov (TH 1/1), Kmety Hugo – 6 bodov, Anetta Michal – 6 bodov, Vítek Patrik– 3 body (TH 1/0), Švec Branislav – 2 body, Eliáš Richard, Rapavý Matúš.

Druhý náš zápas už bol úplne iná pesnička. Inter nastúpil s tým najlepším čo v kategórii chlapcov narodených v roku 2010 má, našťastie len v prvej štvrtine. Výsledok prvej štvrtiny 37:0. V druhej štvrtine sa nám podarilo trošku dvihnúť, no rozhodne máme na viac. Polčas 60:11. Napriek teda jednoznačnému priebehu zápasu, každý hráč ktorého som pustil na ihrisko, udržal zdvihnutú hlavu a bojoval až do konca. V zápase proti najlepšej slovenskej basketbalovej akadémii zatiaľ nemáme šancu. Ale pracujeme ďalej, SLÁVIA DO TEHO.

Inter Bratislava 125:23 MBK AŠK Slávia Trnava 125:23

Body Trnava: Čambál Juraj – 6 bodov (TH 3/2), Kouba Dávid – 6 bodov, Anetta Michal – 4 body, Čmarada Tomáš – 3 body (TH 2/1), Černuška Michal – 2 body (TH 4/2), Karell Ondrej, Kršák Andrej, Kmety Hugo, Vítek Patrik, Švec Branislav, Eliáš Richard, Rapavý Matúš.