tréner Rantuch:

Posledný predvianočný víkend kategória U15 cestovala do Trenčína a do Bánoviec. V dôsledku vysokej chorobnosti a mnohých zranení sme do bojov o dôležité body v tabuľke nastúpili v značne oslabenej zostave, keď sa pre chorobu, či zranenie nemohla zúčastniť šestica našich hráčov a ďalší dvaja boli tesne po chorobe.

V Trenčíne sme na základe doterajších skúseností mali byť favoritom. Túto úlohu sme však zvládli len v priebehu prvej minúty. Rýchlo sme šli do vedenia a zdalo sa, že zápas zvládneme. Ako to už často býva, zdanie je klamlivé. Na sériu našich ťažko vysvetliteľných nepresností zareagoval súper tým najsprávnejším spôsobom – úspešnými útokmi. Nedokázali sme sa vyrovnať s tlakom a naša extrémna nesústredenosť sa stále viac prenášala do podávaného výkonu. Viacero hráčov doslova spalo na ihrisku, ďalší hľadali výhovorky prečo nie je možné hrať s nasadením a zdalo sa, že o predvedenie bojovnosti nemáme nijaký záujem. Naviac sa nám zranili ďalší dvaja hráči a jeden sa vyfauloval. Po týchto udalostiach z nás letargia priam sršala. Zápas sme prehrali zahanbujúcim spôsobom, keď sme sa vzdali skôr ako sa stretnutie stihlo rozbehnúť.

BK AS Trenčín 89:43 BK MBK AŠK Slávia Trnava (23:5, 21:12, 24:12, 21:14)

Body Trnava: Holec 10, Dzurek 9, Vítek 8, Kršák 6, Kollár 5, Varga 3, Janevski 2, Hiža, Marcian

Do Bánoviec nad Bebravou cestovalo len „sedem statočných“. Od počiatku nám bolo jasné, že domáci tréner svojim zverencom naordinuje rýchly basketbal s častým striedaním. My sme sa naopak snažili meniť tempo hry, čo sa nám, v rámci našich schopností, darilo. Bánovčania síce neustále zvyšovali svoje vedenie, no dokázali sme im konkurovať a aspoň udržiavať relatívne prijateľný výsledok. Keď sme tri a pol minúty do konca zápasu prehrávali rozdielom 20 bodov, rozhodli sme sa zariskovať. Na ihrisko sme vyslali najskúsenejších hráčov, ktorí mali vydolovať zvyšky svojich fyzických síl a pokúsiť sa o agresívny celoplošný pressing. Táto zmena priniesla obrat ako z veľkej knihy. Náskok súpera rýchlo klesal a zápas sa zmenil na šachovú partiu s množstvom time-outov. Napokon sme sa dokázali priblížiť na rozdiel dvoch bodov. Škoda len, že sa tento príbeh pre nás neskončil happy endom. Na obrat nám však už nezostal dostatok času. Je paradoxné, že v omnoho ťažších podmienkach naši hráči podali výrazne lepší výkon než v sobotu. Za tento zápas treba chlapcov pochváliť, špeciálne Matúša „Mattiho“ Víteka, ktorý za 34 minút stihol 21 bodov, 14 útočných doskokov a 10 ziskov.

BBK Bánovce nad Bebravou 77:73 BK MBK AŠK Slávia Trnava (26:18, 16:15, 16:10, 19:30)

Body Trnava: Vítek 21, Holec 19, Dzurek 12, Hiža 8, Kršák 8, Janevski 5, Varga