BK Pezinok 32:42 MBK AŠK Slávia Trnava

Body Slávia:Čambál Juraj – 13 bodov (TH 6/1), Černuška Michal – 9 bodov (TH 6/3), Čmarada Tomáš – 7 bodov (TH 2/1), Kmety Hugo – 5 bodov (TH 7/3), Vítek Patrik – 4 body, Kollár Matúš – 4 body (TH 4/0), Kouba Dávid, Kršák Andrej, Eliáš Richard, Čambál Pavol, Matúš Rapavý, Grimmek Nikolaj.

Túto Sobotu sme odohrali turnaj v neďalekej Nitre. Prvý zápas nás čakal proti družstvu z Pezinka, proti ktorému sme si nedávno zmerali sily aj na turnaji v Seredi. Nakoniec sa nám podarilo zvíťaziť, ale výsledok sa nerodil ľahko. Obe družstvá bojovali a predvádzali obetavý, obranný basketbal. Mrzieť nás môže veľké množstvo stratených lôpt a neustále problémy pri odstavovaní, čím dávame súperovi druhú, tretiu a niekedy aj štvrtú šancu na zakončenie. V tomto ohľade musím však vyzdvihnúť prácu Matúša Kollára, ktorý svoj výkon pri odstavovaní oproti poslednému turnaju v Seredi zlepšil o 100 %. Len tak ďalej Matúš! Ale celkovo sme ťahali celý zápas ako správny tím, každý pridal ruku k dielu. Niektorí skórovali v útoku, iní obranným nasadením. Mrzieť nás môže prabiedna úspešnosť trestných hodov, ale to je v tejto kategórii normálne, tímové TH – 25/8.

MBK AŠK Slávia Trnava 52:54 BKM SPU Nitra

Body Slávia:Čambál Juraj – 16 bodov (TH 5/4), Kollár Matúš – 14 bodov, Černuška Michal – 9 bodov (TH 4/1), Vítek Patrik – 4 body, Čmarada Tomáš – 3 body (1x trojka), Kmety Hugo – 2 body, Kouba Dávid – 2 body, Čambál Pavol – 2 body (TH 4/2), Kršák Andrej (TH 2/0), Eliáš Richard, Matúš Rapavý, Grimmek Nikolaj.

V druhom zápase sme nastúpili proti domácej Nitre. Chlapci sa medzi sebou poznajú a zápasy bývajú ako na hojdačke. Inak tomu nebolo ani dnes. V prvej štvrtine sa nám darilo odstavovať, aj nejaké lopty sme získali, ale zase sme sa trápili pri zakončení z pod koša. Samozrejme, chlapcom nikto nič nedal zadarmo a nemali ani jedno ľahké zakončenie. Koniec prvej štvrtiny 12:16. Druhú štvrtinu sme začali zhurta hneď bodovou šnúrou 6:0. Súper nás spomaľoval iba za pomoci faulov. Do polčasu sme išli usmiati za stavu 28:21. Čakal som, kedy príde náš pravidelný výpadok a bohužiaľ som sa dočkal v tretej štvrtine, kde nám akosi začali dochádzať sily a chlapci začali trošku vešať hlavy. Navyše sa zdalo, že faulovať už vie len družstvo Trnavy, čo nám k výsledku tiež nepomohlo. Do poslednej časti sme išli za stavu 39:41. Dráma ako má byť. V poslednej štvrtine zo seba každý chalan na ihrisku nechal všetko, bez rozdielu či bol domáci alebo z Trnavy. Obe družstvá predvádzali bojovný basket, kde sa hádzalo za každou loptou. Skóre sa striedalo presne tak ako som avizoval v úvode, ako na hojdačke. Sedem sekúnd do konca sme mali možnosť rozhodnúť zápas, voľnou strelou za tri body, žiaľ sa nepodarilo. Uvoľnenie, prihrávky, všetko vyšlo na výbornú aj strela bola skvelá, ale v tejto kategórii je bežné, že úspešnosť striel za tri body, býva nízka. Na chlapcov som patrične hrdý, spravili všetko pre výhru, ďakujem súperovi za super zápas. Takéto zápasy chlapcov posúvajú vpred. Mrzí ma, že nie každý z hráčov dostal minúty v zápase, no ale to je daň začiatočníkov. Trnava do teho!!!