MBK AŠK Slávia Trnava 91:49 MIBA Stupava

Body Slávia:Čambál Juraj – 17 bodov (TH 1/1), Čmarada Tomáš – 14 bodov, Kouba Dávid – 14 bodov, Vítek Patrik – 10 bodov, Karell Ondrej – 10 bodov (1x trojka, TH 1/1), Anetta Michal – 6 bodov, Kršák Andrej – 6 bodov, Černuška Michal – 4 body, Kmety Hugo – 4 body (TH: 2/0), Kollár Matúš – 2 bodov, Eliáš Richard – 2 body, Nagy Milan – 2 body.

Súťažný zápas sme túto sezónu ešte nehrali počas týždňa, no všetko je raz po prvýkrát – netradičný zápasový termín v piatok 10. 03. 2023 v čase nášho tréningu v Hale Slávia. Bál som sa, ako na tom budú chlapci s mentálnym nastavením na zápas a popravde, naša tréningová dochádzka od začiatku roka 2023 za moc nestojí.

Do zápasu sme trochu zamiešali tradičnú zostavu, pričom najväčší vplyv na to mala hlavne tréningová dochádzka za posledné dva týždne. Chlapci ale nič nepodcenili a ujali sme sa vedenia 13:0, hlavne zásluhou rýchlych protiútokov. Darilo sa nám zastavovať súpera pri prechode na útočnú polovicu a v prvej štvrtine sme ich takmer k ničomu nepustili.

Tempo pokračovalo aj v ďalšej štvrtine, a už do polčasu bolo rozhodnuté, polčasový výsledok 44:17. V priebehu zápasu bol priestor, aby nastúpili z našej strany nováčikovia, ako aj navrátilci po dlhej dobe, a naskočili do zápasu a udržali tempo hry, čo je výborné pre nás do budúcna a pre ich začiatky.

Celkovo to bol vydarený zápas. Darilo sa nám hrať rýchlo dopredu, čo je receptom k úspechu. Problémy nám stále robí, keď máme hrať do plných, ale tak na tom postupne pracujeme.

Chcem súperovi poďakovať za bojovný zápas, napriek nepriaznivému stavu chlapci stále bojovali a aj vďaka tomu to bol do posledných minút zaujímavý zápas. Veľmi príjemná bola aj atmosféra, ktorú rodičia i fanúšikovia v hale vytvorili, veľké ďakujem patrí aj im. Pracujeme ďalej a začneme postupne pridávať. Slávia do TEHO!!!!