Počas uplynulého víkendu naše družstvo U14 v hale Slávia privítalo svojich rovesníkov z Levíc. Tento duel bol kľúčový pre postup do skupiny gold. Počas predzápasovej porady sme si stanovili za cieľ hrať koncentrovane a snažiť sa na palubovke ukázať prácu, ktorú sme odviedli počas tréningov. V prvej a časti druhej štvrtiny sme slová dokázali pretaviť do herného prejavu. Ani veľmi nízka úspešnosť streľby nás nedokázala rozptýliť a naďalej sme sa sústredili na zodpovedný prístup k jednotlivým herným činnostiam. Výsledkom bola dominancia, ktorá viedla až k stavu 20:3. Následne sme poľavili, čo Levičanom „vlialo život do žíl“. Hrali odvážnejšiedo polčasu dokázali stav upraviť na 30:18. V tretej štvrtine sme však natiahli náš náskok na 18 bodov. Hoci súper do záverečného hvizdu znížil na 46:38, potrebné víťazstvo sme udržali. Našim chlapcom patrí pochvala predovšetkým za vstup do stretnutia. Postup medzi 8 najlepších Slovenských družstiev pred nás kladie nové výzvy, predovšetkým na zlepšenie úspešnosti zakončenia a udržania sústredenosti v priebehu celého zápasu.

Tréner: Peter Rantuch