tréner Rusenov:

Prvý zápas proti Šinteru Bratislava:

Celkovo hodnotím tento zápas mimoriadne pozitívne. Chlapci plnili stratégiu z piatkového tréningu. Aj keď sme prehrali o bod (54:53 a celý zápas sme vyhrávali). Začali sme skutočne hrať a myslieť basketbalovo. Aj druhá päťka milo prekvapila. V tretej štvrtine sme síce mali mať všetko najlepšie na palubovke, avšak strácali sme postupne koncentráciu. Tesne pred koncom zápasu sme stále vyhrávali. Zľakli sme sa víťazstva? Lopta nám vypadávala z rúk, strácali sme lopty nepresnými prihrávkami…. No a prišlo posledných pár sekúnd. Po oddychovom čase však chlapci nezrealizovali pokyny a prehrali sme o bod. Podotýkam so súperom, s ktorým sme jednoznačne prehrali v prvej polovici súťaže.

Druhý zápas proti Handlovej sa viezol zo sklamania z prvého. Bol to z môjho pohľadu súper, nad ktorým sme mohli vyhrať o 20 a viac bodov. Keby sme boli hrali ako proti Šinteru prvý polčas. Tam už úradovala psychická aj fyzická vyčerpanosť. Kopili sa chyby, straty lôpt, nedarilo sa nám ani v koncovke. Verím, že aj prehra 53:43 bola pre nás prínosom a hlavne poučením.

Celkovo chcem chlapcov pochváliť. Aj mňa veľmi prekvapili, ako si dokázali spracovať a realizovať stratégiu z piatkového tréningu. Samozrejme mám na mysli individuálne výkony. U niektorých sa opäť prejavili nedostatky v kondícii a dynamike. Tu len tréningy nestačia. Musia na tom popracovať individuálne, ak chcú hrať skutočný basketbal.