Dvojzápas U13 – MBK Slávia Trnava (11. 4. 2026, Hala Slávia)

V sobotu 11. apríla sa naši zverenci z kategórie U13 predstavili na netradičnom domácom dvojzápase v Hale Slávia proti družstvám BSC Bratislava a MIBA Stupava – MS.


MBK Slávia Trnava vs. BSC Bratislava

73:61

Súpera z Bratislavy dobre poznáme – v predchádzajúcich dvoch zápasoch sme od neho utrpeli výrazné prehry, najskôr o 43 a následne až o 62 bodov. Som však presvedčený, že v oboch stretnutiach sme mali na viac, no aj to patrí k športu.

Družstvo prišlo na zápas povzbudené výborným turnajom v Prahe, odkiaľ si prinieslo druhé miesto. Chalani boli plní energie a odhodlania, preto som veril, že tentokrát sa nenecháme zlomiť už v úvode, ako tomu bolo v predchádzajúcich dueloch.

Začiatok zápasu nám vyšiel – síce sme sa trápili v zakončení, no darilo sa nám získavať lopty a vďaka presingu sa dostávať do útoku, čo nám v minulosti robilo problémy. Stretnutie bolo veľmi vyrovnané a hralo sa vo vysokom tempe zo strany na stranu, čo potvrdzuje aj stav po tretej štvrtine 49:48.

Do poslednej časti sme išli s jasným cieľom – „buď alebo“. Podarilo sa nám udržať koncentráciu, súper sa dostal do problémov s faulami a nám zostalo viac síl. Aj vďaka tomu sme dokázali zápas doviesť do víťazného konca.

V prvej štvrtine sa mi podarilo zapojiť desať z pätnástich hráčov, no postupne sa na ihrisko dostali takmer všetci.


MBK Slávia Trnava vs. MIBA Stupava – MS

61:54

Druhý zápas sme odohrali po krátkej, približne 20-minútovej prestávke proti družstvu zo Stupavy, ktoré sa nám síce v minulosti podarilo vždy zdolať, no ide o kvalitného súpera.

Naši hráči, mierne unavení po prvom stretnutí, vstúpili do zápasu nekoncentrovane a súpera podcenili. Ten to okamžite využil a po prvej štvrtine sme prehrávali 10:24.

Bolo nevyhnutné zlepšiť pohyb aj celkový herný prejav – v úvode sme hrali staticky, bez pohybu, a v útoku sme mali často jedného hráča s loptou a štyroch „divákov“.

Už od prvej štvrtiny som preto začal nasadzovať hráčov z kategórie U12 v spoločných striedaniach. V prvom zápase dostali menej priestoru, a tak som im ho chcel dopriať viac práve teraz. Tento ťah sa postupne ukázal ako správny.

Mladší hráči rýchlo stratili rešpekt zo staršieho súpera, začali ukrajovať z jeho náskoku a svojou energiou strhli aj starších spoluhráčov. Do polčasu sme síce stále prehrávali, ale už len o bod – 27:28.

V tretej štvrtine sa nám podarilo definitívne otočiť vývoj zápasu. Hráči z U12 nastrieľali súperovi až 26 bodov a výrazne sa podieľali na obrate nielen bodovo, ale najmä energiou a nasadením, ktoré priniesli na ihrisko.


Na záver chcem poďakovať všetkým zverencom za predvedené výkony a domácim divákom za podporu a povzbudzovanie.

Slávia do TEHO!!!!!