tréner Labuda:

V sobotu nás v Bratislave čakal súper, s ktorým bojujeme o postup do baráže. Mysleli sme si, že od samého začiatku to bude vyrovnaný duel, avšak opak bol pravdou a musíme povedať, že sme mali neuveriteľný úvod, kedy sme súperovi odskočili na rozdiel 17-tich bodov (4:21). V útoku nám vychádzalo azda všetko. Máme za to, že všetko, čo sa nám podarilo v útoku pramenilo z výbornej osobnej obrany, kedy ako zázrakom všetci hráči na palubovke bránili nátlakovú osobnú obranu, cez ktorú súper nemal šancu dostať sa do koša. Rovnako sme po dlhom čase videli pozitívnu emóciu samotných hráčov, ktorí sa navzájom povzbudzovali. Postupne však súper začal z náskoku ukrajovať a my sme postupne zbierali nevynútené chyby. Chalani bojovali do konca tretej štvrtiny, čo im sily stačili, avšak dobehla nás úzka rotácia a následná polčasová zmena v prístupe rozhodcov k jednotlivým faulom. V tom momente sa súper dostal na koňa a po dlhotrvajúcom vyrovnanom stave začal zvyšovať svoj náskok, pričom nám sa zápas už nepodarilo zdramatizovať. Ďakujeme všetkým zúčastneným hráčom, že nám trénerom ukázali odhodlanie, srdce a bojovnosť.

Po zápase v sobotu s Interom Black sme čakali zdrvujúci úvod a rozdiel minimálne o 40 bodov, opak bol pravdou, pričom súper nás ničím nezaskočil, avšak nás trénerov zaskočili naší hráči, ktorí do zápasu nastúpili absolútne nekoncentrovaní. Prebudenie prišlo až v polovici druhej štvrtiny, no aj napriek tomu sme sa nevedeli od súpera poriadne bodovo odpútať. Obrana nefungovala a z toho vyplýval aj samotný útok, ktorý bol na bode mrazu. Hráči sa dopúšťali chýb, ktoré v tejto kategórii nie sú akceptovateľné. Z výhry, ktorú sme v nedeľu utrpeli je potrebné sa ponaučiť a nepodceňovať žiadneho súpera.