tréner Herega:

MBK AŠK Slávia Trnava – MIBA Stupava 72:39

Body Trnava: Čambál Juraj – 19 bodov (TH 4/3), Kouba Dávid – 12 bodov (TH 2/2), Karell Ondrej – 12 bodov (TH 1/0), Čambál Pavol – 9 bodov (TH 2/2, 1x trojka), Hayward Samuel – 6 bodov, Kmety Hugo – 5 bodov (TH 3/1), Kršák Andrej 3 body (TH 2/1), Černuška Michal – 2 body, Vítek Patrik– 2 body (TH 1/0), Rapavý Matúš – 2 body, Kollár Matúš, Anetta Michal, Eliáš Richard.

Predohrávka so súperom MIBA Stupava. V pondelok 26. 2. 2024 sme v netradičnom termíne odohrali ligový zápas v čase nášho štandardného tréningu. Súper prišiel s trinástimi hráčmi a v základnej časti sme s nimi prehrali o päť bodov, takže sme im mali čo vracať. Chalani boli namotivovaní a začali od úvodných minút veľmi agresívne brániť, čo nielen lahodí môjmu trénerskému oku, ale odzrkadlilo sa to aj na výsledku prvej štvrtiny – 19:4. S pribúdajúcim časom dostával minúty v zápase každý z našich hráčov, napriek tomu sa obraz hry moc nemenil. Naozaj pekný kolektívny výkon, kedy chalani hrali kolektívne v útoku a v obrane si pomáhali, viem len ťažko opísať inak ako slovami spokojnosti. Nedá mi nespomenúť výkon tímu zo Stupavy, ktorý narozdiel od prvého zápasu hral oveľa krajší basketbal, hodný tejto kategórie. Snažili sa hrať rýchlo do koša a bránili po celom ihrisku. Takto by to chlapcom z MIBA mohlo začať fungovať, teším sa na ďalšiu konfrontáciu.