MBK AŠK Slávia Trnava – ŠINTER Bratislava 65:56

Body Trnava: Čambál Juraj – 22 bodov (TH 3/2), Černuška Michal – 10 bodov (TH 4/0), Kršák Andrej – 6 bodov, Kouba Dávid – 4 bodov, Karell Ondrej – 4 bodov, Čambál Pavol – 4 body, Kmety Hugo – 4 body, Anetta Michal – 4 body, Švábik Richard – 4 body, Matúš Kollár – 3 body (TH 2/1), Rapavý Matúš, Čmarada Tomáš, Švec Branislav.

tréner Herega:

Súboj neporazených v skupine SILVER sa odohral dňa 3. 3. 2024 v Hale Slávia, medzi domácou Trnavou a súperom z Bratislavského Šinteru. Od úvodných minút bolo viditeľné zlepšenie herného prejavu súpera, chalani sa však nezľakli a v prvej štvrtine si najmä dobrou obranou a vysokou úspešnosťou pri zakončení vytvorili náskok 24:16. Od súpera sa nám nepodarilo odskočiť, nakoľko sme ich držali nad vodou veľkým počtom faulov, kedy súper hádzal až dvanásť trestných hodov v prvej štvrtine. Veľkým počtom faulov a následnými vynútenými striedaniami sa hra vyrovnala. V druhom polčase sa už nič zásadné nezmenilo, hral sa basket zhora nadol a ako prestali rozhodcovia prerušovať hru, zvýšilo sa aj tempo. Chalani museli a bojovali až do konca stretnutia, za čo im ďakujem. Do zápasu sme postupne zapojili všetkých trinásť hráčov, čo je vždy dobré, a veľkým pozitívom je aj fakt, že do listiny strelcov sa zapísalo až desať chlapcov. To sa podarilo aj nováčikovi v našom tíme Richardovi Švábikovi. Nedá mi ešte nespomenúť, že v týchto kategóriách nie je úplne bežné, že jedno družstvo strieľa 28 trestných hodov a druhé len 9. Ďakujem súperovi za výborný a vyrovnaný zápas a teším sa na odvetu.